Geometri Özel Ders Konuları

GEOMETRİ ÖZEL DERS KONULARI

YKS= TYT+AYT

Geometri Özel Ders öğretmeninden Geometri öğrenmek için anahtar kelime: SABIR

Geometri Özel Ders öğretmeninden Geometri Konularını öğrendikten sonra, YGS Geometri ve LYS-1 Geometri sınavlarından başarılı olarak, üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli çalışmak, yani bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmamalıdır ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.”

geometri özel ders
Geometri Özel Ders Konuları

Geometri özel ders, ortamda yer alan şekiller arasındaki zorunlu bağları ve oranları inceler. Bu şekiller, çizgiler gibi tek boyutlu, yüzeyler gibi iki boyutlu veya hacimler gibi üç boyutlu olurlar.

Bulmacalara benzer özel yapısıyla ilginç bir ders olan Geometri öğrencilerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor!

Soruları çözüme ulaştıracak en pratik yöntem ve teknikleri uygulayabilen öğrencilerimiz, gelecek sınavlar için moral ve motivasyon kaynağını artırmış ve başarıyı yakalamak için en doğru yolda olacaklardır.

Üçgende açılar, açı – kenar bağıntıları, alan – hacim hesapları ve daha birçok geometri konusuyla ilgili yaşadığınız tüm problemler Cevat Hoca ile birlikte çözüme ulaşacaktır.

Verilen Geometri Özel Dersleri

– İlköğretim Öğrencileri için Geometri
– TEOG Hazırlık Öğrencileri için Geometri
– YGS Hazırlık Öğrencileri için Geometri
– LYS Hazırlık Öğrencileri için Geometri
– Lise 1 Öğrencileri için Geometri
– Lise 2 Öğrencileri için Geometri
– Lise 3 Öğrencileri için Geometri
– Lise 4 Öğrencileri için Geometri
– Geometri Dersi Konularından Bazıları

-Geometrik Kavramlar
– Açılar
– Üçgenler
– Dörtgenler – Çokgenler
– Çemberler
– Çemberde Yay ve Teğet Uzunluğu Hesabı
– Kuvvet, Kuvvet Ekseni ve Kuvvet Merkezi
– Çokgenler ve Çemberler
– Geometrik Yer Kavramı ve Belirlenmesi
– Çokgensel Bölgenin Alanı
– Dairesel Bölgenin Alanı
– Katı Cisimleri Alan ve Hacim Hesaplamaları

Matematik dersinin alt dalı olan Geometri en keyifli derslerden bir tanesidir. Uzunluk, yüzey, alan, açı gibi kavramların niceliklerini tam olarak belirlemede kullanır. Eğitimde, tarımda, sağlıkta, sanatta, sporda ve bilim gibi birçok alanda kullanılan geometri cebir ve trigonometri ile mimarlık ve mühendislik başta olmak üzere endüstriyel alanlarda da kullanılmaktadır.

Geometri dersinde konular diğer derslere nazaran uzun değildir, her konu için belli bilgiler, özellikler verilir ve sorular bu bilgilerin prensibini ne göre hazırlanır. YGS – LYS Geometri dersi öğrencinin sınavda en çok puan alabileceği derslerden bir tanesidir. Geometri dersine hazırlanma diğer öğrencilere puan olarak fark atmak için önemli bir değere sahiptir.

Geometri özel ders hakkında daha fazla bilgi almak için www.geocevathoca.com iletişim sayfasından telefon yada e-mail aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Tek dileğim, Geomerti öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, En İyi Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır. Geo Cevat Hoca

Cevat Karakayalı

16.06.2016

 1 Yorum

  • Sanırım efsane cevat hocanın dersine kulak misafiri olabildiğim için çok şanslı bir insanım ve birazda muhabbet ettim birebir geometri özel dersten sonra biraz konuştuk ve o günden sonra benim hayatıma adeta bir rocky balboa gibi bir giriş yaptı bana her ders diyorduki “geometri sadece geometri evlat diyordu” ygs büyükler ligidir ve ringde rakiplerine zorlanmadan açık ara fark etmek istiyorsan geometri bilmen gerekir derdi ve bana bu zorlu yolda sabırlı olmayı öğrettiği için antrönör ve efsane cevah hocama teşekkürlerimi sunarım dostum büyük adamsın sokratesinde dediği gibi geometriyi bilemeyen bu kapıdan giremez olduğuna göre benim içinde geometri bilmeyen üniversiteye giremez

    Teşekkürler efsane cevat hoca

Bir Cevap Yazın