En İyi YGS Geometri Özel Ders Atakent

EN İYİ YGS GEOMETRİ SINAVINA HAZIRLANIRKEN KENDİNİZİ NASIL MOTİVE EDEBİLİRSİNİZ?

En İyi YGS Geometri Özel Ders Atakent
En İyi YGS Geometri Özel Ders Atakent

En İyi TYT Geometri ve TYT Matematik çalışırken, eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz En İyi TYT Geometri YKS Matematik sınavına çalışan bir çocuğun gözlerinin içine bakın; çünkü bir çocuğun bir yetişkine öğretebileceği üç şey vardır: Matematik Özel Ders Atakent öğretmenine göre;

I. Hiçbir neden olmadan mutlu olmak,

II. Her an meşgul olabilecek bir şey bulmak,

III. Elde etmek istediği her şey için var gücü ile dayatmaktır.

En iyi TYT Geometri sınavına hazırlanan öğrencilerin en önemli sorunlarından biri, derslere “motive” olmamalarıdır. En İyi YGS Geometri dersinde başarılı olmaları için bu dersi sevmeleri ve ders çalışmayı istemeleri gerekmektedir. Ancak genellikle “yapmak istedikleri”  bunların tersine şeylerdir. İşte bu noktada motivasyon sorunu başlar. “Bir ilaç olsa, içtiğinizde canımız şiddetli bir biçimde ders çalışmayı istese, o ilaçtan kullanır mıydınız?” diye sorulduğunda, hemen hemen her öğrencinin evet diyeceğinden hiç şüphem yoktur. Buradan sunu anlıyoruz ki, birçok öğrenci, ders çalışmayı “istemeyi istiyor” ama nasıl harekete geçeceğini, ders çalışma isteğini nasıl kamçılayacağını bilmiyor.

Motivasyon bilim dünyasında “ bir şeyi yani, En İyi Geometri Matematik çalışma isteği” başlatma diye tanımlanmaktadır. En İyi YGS Geometri Özel Ders Atakent öğretmeninin dünyasında motivasyon, “öğrencilerde En İyi YKS Matematik problemi çözme isteği oluşturmak” anlamında kullanılmaktadır.

Başarılı olmak isteyen bir öğrencinin “yapması gereken”, etkin ve verimli ders çalışmasıdır. Bu yapması gerekeni, kendisine iki biçimde yaptırabilir:

  • İç disiplin ile kendini zorlayarak ders çalışabilir.
  • İçten gelen motivasyon ile, önce o dersleri çalışma isteği oluşturup, sonra da bu istekle ders çalışabilir.

Motivasyonun amacı öğrencilerin yeteneklerinden ötede bir şeyler başarmasını sağlamak değil, yeteneklerini kullanım oranını artırmaktır. Öğrencilerin En İyi YKS Geometri Matematik için yapabileceklerinin limitini yetenekleri, yaptıklarını limitini ise motivasyon seviyeleri belirler. Kendinizi ve başkalarını motive edebilme becerisi bu nedenle çok önemlidir. Motivasyon Matematik öğrenirken elimizden gelenin en iyisini yapmanızı sağlar.

En iyi YGS Geometri Matematik  ile ilgili kesintisiz motivasyonla ilgili en önemli iki nokta yoğunluk ve sürekliliktir. Motivasyonda süreklilik sağlamak ise, başarının kalıcılığını artırır. İnişler ve çıkışlar kaçınılmazdır. Önemli olan En İyi TYT Geometri Matematik çalışırken çıtayı yukarıda tutacak olumlu bir zihinsel iklim oluşturabilmektir.

İç motive olan öğrenciler motorlu gemilere benzer. İstediği zaman motive olmak o öğrencinin kendi elindedir. Dıştan motive olanlar ise yelkenli gemiler gibidir. Moral ve motivasyon seviyeleri kendilerine bağlı değildir. İlerlemeleri rüzgâra bağlıdır. Öğrencilerin içten motive olanları En İyi TYT  Geometri Matematik derslerinden daha çok başarılı olurlar.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, başarılar diler. Unutmayınız ki, “Her zaman En İyi TYT Geometri çalışan kazanır.”

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

07.07.2017

 Bir Cevap Yazın