Matematik Özel Ders Beylikdüzü

MATEMATİK ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ

MATEMATİK ÖĞRETMENİ İÇİN TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİDİR

Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Matematik için bu gün uygulamaya geçirilen iyi bir plan, yarın uygulanacak mükemmel plandan daha iyidir. Matematik öğrenmek bir maraton, asla pes etme… Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmenine sormuşlar “Matematik dersinde başarının sırrı nedir?” diye; öğretmen iki kelime ile cevap vermiş:

“ Doğru çözümler.”

“Peki, doğru çözümler Matematik için nasıl yapılır?” diye sorduklarında ise tek kelime söylemiş:

“Tecrübe”

Son olarak “Tecrübe nasıl oluşur?” diye sorduklarında ise usta yine iki kelime ile cevaplamış:

“Yanlış çözümler.”

Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Matematik //Geometri netlerinin en yüksek olması, başarılı ve tecrübeli olmayı seçtiğiniz zaman nelerden vazgeçebilirsiniz? Vazgeçtiklerinizi (feda ettiklerinizi) terazinin bir tarafına, başarıyı ve tecrübeyi diğer tarafına koyun. Başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçtikleriniz ne kadar fazla olursa, ağırlığı o kadar çok olacak, ağırlığı ne kadar çok olursa başarının olduğu taraf o kadar yükselecektir. Vazgeçtikleriniz size başarının ve tecrübenin fiyatını gösterir. Geometri dersinde başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçilen şeylerin başında, sevdiklerine ayrılan zaman gelir. İş dünyasında  ‘Başarı mesai saatlerine sığmaz.’ Diye bir değiş vardır. Geometri kahramanlarının mesai saatleri yoktur. Hem okul derslerinde başarılı olmak, hem de kendine ve bilgisayar oyunlarına bolca zaman ayırmak, dünyada ‘adaleti tecelli ettirme ’çabasına benzer. Uğrunda çaba gösterilmeye değer ama hiçbir zaman da tam olarak ulaşılamayacağı bilinir.

Matematik derslerinde tam öğrenmede başarıyı yakalamak için kullanılan çeşitli yöntemler; düz anlatım, soru-cevap buluş yolu öğrenme, gezi-gözlem inceleme, gösterip yaptırma, örnek olay inceleme, problem çözme, proje çalışması, rol alma, iş birliğine dayalı öğrenme vb.dir. Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeni bu yöntem ve teknikleri kullanarak öğrencinin somut model ve nesnelere, grup çalışmaları içinde arkadaşlarıyla ve çevreleriyle etkileşim kurarak kendi fikirlerini oluşturmalarını hedeflemiştir. Bu şekilde öğrencinin Geometri sınavlarına hazırlanmasında motivasyonu artmaktadır.

Geometri Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni, öğrencinin işlem becerilerinin geliştirilmesinden çok, Geometri kavramların ve bunların ilişkilendirilmesinin geliştirilmesini amaçlar. Soyut ve nitelikli olan Geometri konu ve kavramların öğrenci tarafından algılanmasının kolaylaştırılması için somut hayat modelleri kullanır ve öğrencinin soyutlama yapabilmesine yardımcı olur.

TYT Geometri Özel Ders Atakent Öğretmeni; öğrencinin problem çözme, iletişim kurma, akıl yürütme ve ilişkilendirme gibi becerilerinin gelişmesine yönelik etkinliler sunar.

Tek dileğim, Geometri öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, Geometri Özel Ders Ataköy öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere YKS Matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

13 .07.2017

 2 yorum

 • Beylikdüzü
  matemaTik özel ders öğretmenim bana Matematik konularını (polinomlar,çarpanlara ayırma) gibi konuları en iyi biçimde kavrayabilmem İçin yeni bir anlayışla çok iyi hazırlanmış örnek problemleri çözmektedir.-her alt konu ile ilgili gerekli bilgileri ve kısa örneklerle konuların anlamamı sağlıyor.pekiştirme testleri ile konunun “tam öğrenmemi Sağlıyor.
  Beylikdüzü matematik özel ders öğretmenim beni acemi seviyesinden alıp şampiyon seviyesine taşımaYı hedefliyor.her şey için EfsanE Cevat hocama teşekkür edeRim.

 • MAHT CEVAT TUTOR
  Matematik Özel Beylikdüzü öğretmeni tanıdığım en ıyı Matematık hocasıdır. YKS (AYT ve TYT ) konularını en ıyı öğreten öğretmendir . Kıtapdan değil yurekten ögretendir.
  Beylikdüzü Matematık ozel ders hocama bu yıl başarılar dılerım.
  Ibrabım Şahin
  İngilizce Öğretemeni

Bir Cevap Yazın