Matematik Özel Ders İstanbul

MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL

TYT MATEMATİK ÇALIŞMANIN PAZEHİRİ 3-H!

Matematik Özel Ders İstanbul
Matematik Özel Ders İstanbul

Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni, sizlere TYT için Matematik Geometri çalışma enerjisini, mutluluğun getireceği sağlığı bunun ışığı ile aydınlanıp uzayabilecek bir öğrencilik ömrünü, kendinize, çevredekilere pozitif bakmanın önemini ve bunu sağlamanın yollarını öğrenmenizi tavsiye ediyor. Matematik Geometri öğrenmek istediği halde öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan üç şey vardır:

-Hareket

 –Heyecan

-Hırs

Matematik Geometri Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, YKS Matematik Geometri öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. Matematik çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler ve dikkat konsantrasyonunu süresini artırır.

Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni der ki: Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin. Kalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz TYT Matematik Geometri teoremleriniz üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, Matematik dersini çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Emerson’a göre: “Heyecan duyulmadan Matematik Geometri problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi TYT Matematik Geometri öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir. Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir. Ataleti yenmenin üçüncü panzehri hırstır. YKS Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

Matematik Geometri çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.” Bu üç iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin. Hızlı, hareketli, heyecanlı ve hırslı bir hayat yaşadığınızda ataletinizi yenebileceksiniz. Elinizde bulunan kum saatinizi ters çevirin. Ataletli olduğunuz için harekete geçmediğinizi düşünmek yerine, harekete geçmediğimiz için ataletli olduğumuzu düşünmeliyiz.

Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeniniz Temel Yeterlilik Testi (TYT) Matematik öğrenmeniz için, sizin ataleti yenmeye ve harekete geçmeye hazırladı, ama harekete geçecek olan sizsiniz. Elinizdekilerle, hemen şimdi, bulunduğunuz yerden başlayın ve yavaş yavaş ilerleyin.

Tevfik Fikret şöyle demiştir:

“Uğraş, didin, düşün, ara, bul, koş, atıl, bağır. Durmak zamanı geçti, Matematik Geometri çalışmak zamanıdır.”

Unutmayınız ki, “Her zaman Çalışan kazanır.”

 

Cevat Karakayalı

07.09.2017

Math Cevat Tutor

 Bir Cevap Yazın