Özel Matematik Dersi

ÖZEL MATEMATİK DERSİ İÇİN BAŞARI İSTEKLE BAŞLAR; TEKNİK İLE SONUCA ULAŞIR!

YKS = TYT+AYT

Özel Matematik Dersi
Özel Matematik Dersi

Özel Matematik dersi Geometri öğrenmek için istek gücü yoksa irade gücü vardır. Özel Matematik dersinden sonra Geometri problemlerini istekle çözmek, irade gücü ile çözmekten daha kolaydır. İçten gelen bir istekle ve duygu ile Matematik Geometri derslerini çalışırken, istek aniden kesilirse, devreye irade gücü girer. Bir Matematik çalışma davranışı içten zorlamalı da olsa tekrar tekrar yapıldıkça alışkanlık oluşturur. Alışkanlık haline gelince de o davranış zaman geçtikçe çok kolay hale gelir. Matematik Geometri çalışma alışkanlığı kendini tekrarlatmaya eğilimindedir. Özel Matematik dersinden sonra, alışkanlığa dönüşebilen davranış, başlangıçta zorlanma ile de olsa, daha sonra istekle yapabilir hale gelebilir. Başlangıçtaki zorlama sonunda kolaylığa dönüşebilir. Hatta öğrenci alışkanlık etkisi ile Matematik ders çalışmayı bile sevebilir.

Atakent Özel Matematik Dersi ile zorlama ile yapılan Matematik Geometri ders çalışma da zamanla alışkanlık oluşturur. Öğrenciye alışkanlığı kolay geldiği için, kişi zamanla zorlamadan ders çalışabilir.

Özel Matematik Geometri dersinden sonra Matematik öğrenme yolculuğuna başlamak istiyorsanız, bu yolculukta size lazım olacaklar:

Bunlara sahip iseniz yola çıkmanızda hiçbir engel yoktur. Ben de size Matematik GeometriÖğrenmeyi öğrenme”yi istememenizi istiyorum. Yaşamak için öğrenmeyi aşıp, Matematik öğrenmek için yaşayan biri olmanızı istiyorum. Öğrenmeyle nefrete değil, sevgi ve meraka dayalı bir ilişkiniz olsun istiyorum. Okul süresince değil, yaşadıkça öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

Özel Matematik dersi ile Geometri öğrenmeyi ikiye ayırabiliriz:

 • Gönüllü Matematik Geometri öğrenme
 • Zorunlu Matematik Geometri öğrenme

Özel Matematik Dersi,  sonra gönüllü Matematik Geometri öğrenme, kişinin kendi isteği ile öğrenmesidir. Zorunlu Matematik Geometri öğrenme ise, dışarıdan ailenin etkisi yani zorlama ile gerçekleşen öğrenmesidir. Öğretme genellikle bir zorunlu öğrenme ilişkisidir. Öğrenciler çoğunlukla “zorunlu öğrenen” kategorisine girer. Zorunlu Matematik Geometri öğrenmeler daha sorunludur.

Zorunlu Matematik Geometri ile öğrenme, genellikle öğrenmeden soğutur. Bazı öğrenciler, “Ders çalışmam gerektiğini biliyorum ama canım ders çalışmak istemiyor?” diyor. Matematik Geometri çalışma isteğinin gelmesini bekleme istek çalışmaya başladıktan sonra gelir. Bir yerde istek varsa, başarının yeşerme şansı da vardır. Matematik Geometri çalışmayı istemek asgari bir başlangıç için kabul edilebilir bir kaldıraçtır.

Başarılı Özel Matematik dersi ile öğrenme iki davranışa bağlıdır. Birincisi Öğrenme İsteği, ikincisi ise Öğrenme Tekniği. Öğrenme anında içinde bulunulan psikolojik durum ve kullanılan öğrenme yöntemleri öğrenme performansını belirler. Başka bir değişle, öğrenme anında motivasyonunun yüksek olması ve etkili öğrenme tekniklerinin kullanılması öğrenme başarısını getirir.

Özel Matematik Dersi öğretmeni sizlere, Matematik Geometri sınavlarında istediğiniz sonuca ulaşacağınıza inancımla size başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyor.

Cevat Karakayalı

01.10.2017

Math Cevat Tutor

 1 Yorum

 • Seninle gurur duyuyoruz. EFSANE Cevat
  Hoca… Nasıl ki iyi doktor iyi Avukat ararız.
  Yavrular için de iyi matematikçi denince akla gelen ilk isimsin…Fazla söze gerek yok. Zaten yaptklların, başarıların ortada
  MÜRSEL GÖKALP
  ????????????????????????

Bir Cevap Yazın