YKS Matematik Özel Ders Bakırköy

YKS MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY

YKS = TYT+AYT

YKS Matematik Özel Ders Bakırköy
YKS Matematik Özel Ders Bakırköy

YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeninden sonra YKS Geometri ve YKS Matematik çalışırken, eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz YKS Geometri Matematik çalışan bir çocuğun gözlerinin içine bakın; çünkü bir çocuğun bir yetişkine öğretebileceği üç şey vardır.

1.Nedensiz yere mutlu olmak,

2. Her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak,

 3.  Elde etmek istediği her şey için var gücü ile dayatmaktır.

YKS Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni bir fare ve bir kutu ile sınıfa girdi. Öğrencilerin şaşkın bakışları arasında fareyi kutuya koydu ve kutunun kapağını kapattı. Kutunun hava almadığı açıktı. Sınıfa dönerek : “ Bu kutuya iki gün kimse dokunmayacak, dokunan Matematik dersini geçemez!”  dedi ve sınıftan çıkıp gitti.

Sınıftaki öğrenciler olaya bir anlam verememişlerdi. Bazı öğrenciler kutunun içindeki fareyi çıkarmayı düşündü ama cesarete edemedi. İki gün boyunca görülen sınıfta kutu öylece kaldı. Ne olacağını merak ederek iki gün geçirdiler.

İki gün sonra tekrar dersi olan YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sınıfa girdi ve kutuya yaklaşarak kutuyu açtı. Tabi ki kutunun içindeki fare artık yaşamıyordu. Öğrencilerin hepsi çok üzülmüşlerdi. YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni sınıfa dönerek farenin neden ölmüş olabileceğini sordu. Sınıftan birçok farklı ses yükseldi.

-Havasızlıktan

-Açlıktan

-Susuzluktan

Tüm öğrenciler olabilecek olasılıkları birer birer saymışlardı. YKS Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni kutuyu havaya kaldırıp içini gösterdi. Kutunun her tarafı kemirilmiş vaziyette ve minik delikler le kaplı idi.

  • Görüyorsunuz değil mi? Fare kutudan çıkmak için çok mücadele etmiş. Bunu minik diş izlerinden ve irili ufaklı deliklerden anlıyoruz.

Ancak şu var ki fareyi sizin dediğiniz gibi ne havasızlık ne de susuzluk öldürdü. Farenin ölümüne neden olan iki şey var:

  • Kararsızlık
  • Korku

Kararsızlık , çünkü fare kutunun her yerini parçalayıp, her noktayı ayrı ayrı kemireceğine sadece tek bir köşesini ısırıp parçalasa idi ve bu konuda kararlı olsaydı o deliği büyütecek ve kutudan çıkıp kurtulacaktı..

Korku, çünkü eğer siz öğrenciler benden ve not düşmesinden korkmasaydınız, kutuyu açıp fareyi serbest bırakabilirdiniz. Ancak korkudan dolayı size yanlış gelen bir olaya göz yumdunuz.

Hayatta bizi başarıya götüren yolda, Korku ve kararsızlık karşılaşacağımız en zor düşmanlardır. Kararsızlıkla zaman tüketmeyin.

Beyninize tek bir şey koyun ve bu yolda ilerleyin ve bu yolda size yanlış gelen şeylere göz yummayın. Göze batmaktan, ses çıkarmaktan korkmayın ve doğru bildiğiniz yolda YKS Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninizden sonra Matematik Geometri çalışın

“İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar dilerken, “Matematik Geometri Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

18.10. 2017

Math Cevat Tutor

 

 3 yorum

  • BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİM YKS MATEMATİKLE İLGİLİ, BENİM NEYİ ? NASIL? NEREDE ÖĞRENEBİLECEĞİMİ HİSSEDEREK LOGARİTMA VE TRİGONOMETRİ GİBİ KONULARDA EKSİKLİKLERİMİ GİDERDİ VE TAM ÖĞRENMEMİ SAĞLADI.ATAKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİMLE MATEMATİK ÖĞRENMEK,ÇALIŞMAK,YÜKSEK DİSİPLİN,YOĞUNLAŞMA,SAĞLAM İRADE,AZİM VE BÜYÜK BİR DİKKATLE YAKLAŞIM VE ÖZVERİYLE İDARE İSTER. BU ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİME TEŞEKKÜR EDİYORUM.

  • Matematik ozel ders ogretmenim bana 9. Sinif matematik konularindan benzerlik ve kenarortay ve aciortay konularini en ince detaylarina kadar cok iyi ogretti.Artik tum matematik sorularini cozebiliyorum.Hersey icin tesekkurler Hocam…

  • BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİM BANA MATEMATİK KONULARINI (POLİNOMLAR,ÇARPANLARA AYIRMA) GİBİ KONULARI EN İYİ BİÇİMDE KAVRAYABİLMEM İÇİN YENİ BİR ANLAYIŞLA ÇOK İYİ HAZIRLANMIŞ ÖRNEK PROBLEMLERİ ÇÖZMEKTEDİR.-HER ALT KONU İLE İLGİLİ GEREKLİ BİLGİLERİ VE KISA ÖRNEKLERLE KONULARIN ANLAMAMI SAĞLIYOR.PEKİŞTİRME TESTLERİ İLE KONUNUN “TAM ÖĞRENME”Mİ SAĞLIYOR.
    BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİM BENİ ACEMİ SEVİYESİNDEN ALIP ŞAMPİYON SEVİYESİNE TAŞIMAYI HEDEFLİYOR.HER ŞEY İÇİN EFSANE CEVAT HOCAMA TEŞEKKÜR EDERİM.

Bir Cevap Yazın