Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi

BAHÇEŞEHİR MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSİ ÖĞRETMENİ İLE

MATEMATİK GEOMETRİ DERSLERİNİ BAŞARMAK İÇİN KEŞFETMEK

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi
Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni der ki, öğrencilik yıllarında YKS Matematik Geometri sınavları için başarı; akıl, bilim, tecrübe, tedbir ve düzenli çalışma ile kazanılır. Plansız bir yaşam, akıntıya boşuna kürek çekmek gibidir; Matematik Geometri öğrenmeyi şansa bırakmak, başarı değil, sonu hüsran ile biter.

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninden YKS Matematik Geometri derslerini en iyi biçimde öğrendikten sonra “en büyük başarılar” öğrencilik yaşantısının güç koşulları içinden çıkıp kendi geleceğini biçimlendiren, kendi yaşam yolunu açan öğrencilerin başarılarıdır. YKS Matematik Geometri derslerinden başarıyı yakalamanın birçok faktörlerle ilintisi olduğu muhakkaktır. Daha önceden de bilindiği gibi ‘öğrenmek istemek’, YKS Matematik Geometri için başarmanın vazgeçilmez koşullarından birisidir. Başarının hazzını zirvede yaşamak için varmak istediğiniz hedefin geçekleşmesini çok istemelisiniz.

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi öğretmenine göre, YKS Matematik Geometri öğrenmeyi istemeniz, önemli bir aşamadır; fakat yetinmemeli; başarıyı yakalamak için kendinizi karşınıza çıkabilecek her türlü engele karşı hazır hale getirmelisiniz. Bilmelisiniz ki,  sizi hedefe götürecek yol üzerinde tehlikeli çukurlar da vardır. Balta girmemiş ormanlarda her an yolunuzu kaybedebilirsiniz. Aşılmamış dağlar da engeller olabilir. Yola çıkarken bilmelisiniz ki, “dikensiz gül bahçesi yoktur!” “Dikensiz gül bahçesi olmaz” ama dikenlerden korunarak da güle ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, dikenlerden korunmanın yöntemlerini öğrenmesini bilmeniz gerekir. Dikenlerin batma ihtimalini en aza indirebilir ve gülü koparmadan koklayabilirsiniz. Tıpkı gül-diken ikileminde olduğu gibi ırmağı geçmek istiyorsanız, suyun sürükleme gücünü hesaba katmalısınız.

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeni der ki; balta girmemiş ormanlardan geçmeniz gerekiyorsa vahşi hayvanlara karşı önleminizi almalısınız. Aşılması güç ve imkânsız sarp dağları aşacaksınız, nefesiniz ona göre ayarlamalısınız. Ama bunların karşınıza çıkacağını tahmin ederseniz, yola çıkmadan Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi öğretmenini yanınıza alırsanız engelli yolda kayıp olmadan kolayca aşabileceğini bilmenizi isterim. Bütün bunların üstesinden gelebilmeniz için kendinizi çok iyi tanımalısınız. Tecrübeye de ihtiyaç olduğunu kulak arkası etmemek gerekir. Demek ki yapmanız gerekenler arasında kendi iç dinamiğinizi meydana çıkarabilmek vardır.

YKS Matematik Geometri sınavlarındaki her konuyu öğrenmek için kendinize bir zaman dilimi koymalısınız. Hayatın bir macera filmi olmadığını unutmamalı, kendinizi rüzgârın yerine kaptıran yaprak olmaktan kurtarmalısınız. Başarmak için önünüze koyduğunuz hedefe ulaşmak için bir zaman çizelgesine sahip olmalısınız. Çizelgeniz, geciktiğinizde sizi yaptığınız takvime uymanız gerektiği konusunda önemli bir uyarıcı rolü üstleneceğini unutmamanızı tavsiye ederim. Benjamin Franklin’in söylediği gibi, “Kendinizi seviyorsanız, zamanı boşa geçirmeyin. Çünkü zaman hayatın kendisidir.”

Bahçeşehir Matematik Geometri Özel Dersi öğretmeni ile öğrencilik yolculuğunuzda Matematik Geometri derslerinde hiçbir sorun olamamasını diliyorum.

Cevat Karakayalı

ECH

14.03. 2018

 

 Bir Cevap Yazın