Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu

HALKALI ATAKENT MATEMATİK EĞİTİM KOÇU

Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu
Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu

Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu öğretmeni şöyle der: Matematik çalışma becerisi ya da “kendini çalıştırabilme yeteneği”  bir öğrencinin hayatta sahip olabileceği en büyük avantajdır. Bu şans öğrencinin içinde ve kendi ellerinde olan bir en büyük güçtür. Bu durumu gören David Thomas “Ne kadar Matematik çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz.” 

Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu öğretmeninin Napolyon ile ilgili çok etkilendiği bir hikâyesi vardır. Napolyon’unun bir generali savaşı kaybeder. Napolyon onu yanına çağırır. “Savaşı neden kaybettin?” diye sorar. General uzun bir nedenler listesi hazırlamıştır. İlk cümlesi şu olur: “çünkü barutumuz bitmişti! İkinci olarak …” Napolyon hemen generalin sözünü keser. “Tamam, general” der.  Diğerlerini saymanıza gerek yok!”

Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu öğretmenine göre, savaşı kazanmak için barut ne kadar şart ise, YKS = TYT + AYT Matematik sınavı için netlerini artırmak için çalışmak şarttır.  Barut bittiğinde savaşı kazanma ihtimaliniz kalmamışsa, çalışmadan bu sınavı çalışma ihtimaliniz de o kadar kalmamıştır. Nasıl ki, bittiğini anlattıktan sonra, diğer nedenlerin hepsi “hikâye” haline geliyorsa siz de matematik dersini çalışmadıktan sonra, “sınavı kaybetmenize sebep olduğunu düşündüğünüz” tüm nedenler “hikâye” olur.

Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu Bahçeşehir öğretmenine göre, öğrencilik hayatınızın dönüm noktalarından biri üniversite YKS = TYT + AYT giriş sınavlarıdır. Bu sınavlarla kazanacağınız bölüm ve sonrasında edineceğiniz meslek sizin bundan sonra yaşam biçiminiz olacaktır. Böylesine önemli bir önemli YKS = TYT + AYT Matematik- Geometri sınavlarına hazırlanmanın temel şartı: “Yeni Sınav Sistemi”ni bilen Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu öğretmeni ile devam etmelidir. Ruhuna uygun, anlaşılır ve güvenilir Halkalı Matematik Özel Ders öğretmeni de olabilir. Sınavlara hazırlanırken Halkalı Matematik Geometri Eğitim Koçu öğretmeninizin size anlattıkları gözden geçiriniz.

Atakent Matematik Özel Ders öğretmeninizin YKS = TYT + AYT Matematik sınavına hazırlarken takip ettiği yöntemler şudur:

  1. YKS = TYT + AYT Matematik Geometri konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri, olabildiği ölçüde Matematik Geometri derslerinin sembollerle örülü soğuk yüzünü göstermeden, bol miktarda örneklerle öğrencinin anlayacağı dilde anlatmaktır. Böylece öğrencinin konuyu TAM ÖĞRENME’sini sağladıktan sonra, kendi başına soru çözmesini sağlanmalıdır.
  2.  Atakent Matematik Eğitim Koçu öğretmeni, Matematik Ders Notlarını konu bilgisini test çözme becerisine dönüştürmek amacı ile “Konu Çözümlü Test” lere yer vermelidir.
  3. Halkalı Atakent Matematik Eğitim Koçu Bakırköy öğretmeni Anlattığı Matematik konularını pekiştirmek ve sizlere soru çözme hız becerisini kazandırmak amacı ile gerekli ve yeterli sayıda “Konu Cevaplı Test” lere önem vermelidir.

YKS = TYT + AYT Matematik sınavları için, Atakent Matematik Eğitim Koçu Hocası, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli netlere yapmanızı diler.

 Karakayalı Cevat

23.05.2018

 

 

 Bir Cevap Yazın