Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Öğretmeni İle YKS Sınavı İçin Son Viraja Girerken 

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders
Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Öğretmeni der ki: İyi bir eğitim herhangi birini değiştirebilir ama Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders öğretmeni her şeyi. Öğrencilere Matematik Geometri öğretmek bir beceridir. Onları öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavlarında yüksek net elde etmenin bir yolu da çok sayıda deneme yapmaktır! “Ne yapsam da Matematik Geometri dersi çalışamıyorum.” Diyorsanız, tarafsız bir gözle verimli ve etkin ders çalışmak için düşüncelerinizi ve Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Halkalı öğretmeninizin önerilerini bir kâğıda yazın. Bunları gerçekleştirmek için hemen bir plan hazırlayın.

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Öğretmenine göre, TYT- AYT Matematik Deneme Sınavları

 • Konu eksiklerinizi öğrenmenize yardımcı olur
 • Sınav kaygısını zamanla en aza indirger,
 • Zamanı en verimli şekilde kullanmasını sağlar
 • Kendi gelişimini takip etmene yardımcı olur.
 • Gerçek sınav gizemini en aza indirger.

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders öğretmeni soruyor? Matematik Geometri YKS = TYT + AYT problemlerini çözerken hızına hız katacak stratejiler istiyor musun?

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik Geometri TYT sınavlara hazırlık sürecinde çeşitli dönemlerde farklı çalışma tarzları öne çıkacaktır. Kimi zaman konu öğrenimi, kimi zaman genel tekrar, kimi zaman da test çözümü gibi çalışmalar yaparak netlerinizi artırma olanaklarına sahip olabilirsiniz.  Matematik Geometri YKS = TYT + AYT sınavlarına çok az zaman kaldığında ise yapmanız gereken deneme çözümüdür.

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Öğretmeni soruyor: Yapacağınız Matematik Geometri deneme sınavları ile neler kazanacağınızı biliyor musunuz?

-Eksikliklerinizi belirleyeceksiniz,

-Sınav sistemine alışacaksınız,

-Soru tiplerini tanıyacak ve kavrayacaksınız,

-Sınav heyecanınızı atma imkanı bulacaksınız,

-Rakiplerinizin arasındaki yerinizi ve durumunuzu belirleyeceksiniz,

-Zamanı etkin kullanmayı öğreneceksiniz,

-Yaptığınız çalışmaların sonucunda gelişiminizi takip edebileceksiniz,

Matematik Geometri bilgilerini kullanma yeteneğinizi geliştireceksiniz,

-Gerçek sınava hazır olduğunuzu hissedeceksiniz,

Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders öğretmeni için:
 1. Deneme sınavları çalışmanızın boy aynasıdır

YKS Matematik Deneme sınavları bir tür boy aynasıdır. Boy aynası öğrencinin tüm bedenini göstererek kendine çeki-düzen vermesini sağlar. Deneme sınavları da öğrencinin yeterlilik düzeyini ölçer. Alınan netlerin kendi hedefleri için yeterli olup olmadığının bilincine vardırır. Daha sonraki çalışmalarını bu sonuçlara göre düzenler.

 1. Öğrenmenin bir yolu da deneme sınavlarıdır

Deneme-yanılma yolu ile öğrenme, tecrübeye dayalı olduğu için diğer öğrenme yöntemlerine göre daha kalıcıdır. Birçok öğrenci öğrenmeyi bilgiyi hafızaya atmak olarak algılar. Oysa önemli olan matematik bilgilerin depolanması değil kullanılabilmesidir.

 1. Deneme sınavları ile strateji belirlenir.

Öğrencilerin Matematik Geometri TYT-AYT sınav öncesi deneme sınavları sayesinde gerçek sınavda nasıl bir strateji uygulayacaklarını öğrenir. Örneğin önce sayısal bölümden mi, yoksa sözel bölümden mi başlıyayım? Bu bölümlere ne kadar zaman ayırmalıyım? Turlama tekniğini nasıl uygulamalıyım? Akınıza gelen soruların cevabını ancak girdikleri deneme sınav sonuçlarına göre kedisi verecektir. Denemelerin bu yüzden çok önem taşıyacağını bil.

 1. Öğrenmen sürecinde devamlılığı sağlar.

Matematik-Geometri öğrenme devamlılık isteyen bir süreçtir. Ancak deneme sınavları ile bu süreç kontrol altına alınabilir. Deneme sonucuna bakarak hangi konuları tekrar gözden geçirmen gerektiğini kolaylıkla anlayacağını bilmelisin.

 1. Deneme sınavları motivasyon seviyeni yüksek tutar.

TYT-AYT Matematik deneme sınavına giren öğrenciler, aldığı puanlarla tercih etmeyi düşündüğü bölümün puanını karşılaştırarak ne kadar daha çalışması gerektiğini, kaç puana daha ihtiyacı olduğunu bilir. Bu durum öğrenci de farklılık seviyesini yüksek tutacağından motivasyounu olumlu yönde etkileyecektir.

 1. Deneme sınavı sonuçları objektif değerlendirilmelidir.

Öğrencinin TYT-AYT deneme sınavı yaparak öğrenme süreci sona ermemelidir. Üniversite adayı her deneme sınavından sonra sınavda yaptığı yanlışları, yapmadığı soruları yorumlayarak hatalarını ve kesiklerini gidereme sürecine girmelidir. Bu soruların ilgili olduğu Matematik-Geometri konularını tespit ederek tekrar o konulara çalışmalıdır. Sadece deneme sınavı çözmek, öğrenmeyi kalıcı hale getirmez.

YKS = TYT + AYT Matematik sınavı için, Atakent En İyi YKS Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni, seni ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir yaşam diler.

Cevat Karakayalı

01.06.2018

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın