En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy

EN İYİ 10 YKS MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY

MATEMATİK ÇALIŞMANIN 4-H PANZEHİRİ

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy
En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy Öğretmeni der ki:  Matematik Geometri dersini çalışarak kararlılık göstermek başarı getirir. Başarıya ulaşamayanların %90 nı yenilgiye uğramamışlardır, sadece başarıya ne kadar yaklaştıklarını göremedikleri için ayrıda bırakıp pes etmişlerdir. YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarına hazırlanmak istediği halde Matematik Geometri öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız ve Hırs

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre,  Matematik öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. AYT Matematik sınavına çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler. Dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyinizKalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik teoremlerinin üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, AYT Matematik sınavına çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre: “Heyecan duyulmadan TYT Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi MatematikGeometri öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir. Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni için, AYT Matematik sınavına çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır.

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, Ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. TYT Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

TYT Matematik Çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.”

En İyi 10 YKS Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmenize yetecek denli netler diler.

Cevat Karakayalı

13.07.2018

Math Cevat Tutor

 

 Bir Cevap Yazın