İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders

MATEMATİK  YKS MARATONU BİTTİ! SIRA GELECEK SENEDE…

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders
İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: Matematik öğrenirken kendinizden başka kimse sizi durduramaz. YKS Matematik için gelecek sene sınava girecek öğrencilerin mutlaka, bu sene sınava giren öğrencilerle konuşmalıdırlar. Onların pişman oldukları davranışları dikkatle dinlemeyi, benzer aynı davranışı yapmamalıdırlar. YKS Matematik Sınavında küçük hatalar, büyük puanlar kaybettiriyor. Çok iyi hazırlandığı halde her yıl yüzlerce öğrenci sınavda yaptığı hatalar nedeni ile istediği puanı alamamaktadır. Her Matematik testlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar farklı ancak soru kökünün yanlış okunması, zor sorularla inatlaşarak zaman kaybetmek, cevapları optik forma yanlış aktarmak, yapılan hataların başında gelmesi nedeni ile öğrenciler bu sınava en iyi hazırlanmalarına rağmen taktik hatalarının kurbanı olmaktadır. Bu yüzden gelecek sene bu ince noktalara çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeninin sizlere bazı tavsiyeleri var. Üniversite hayali kuran öğrenciler gelecek sene düzenlenecek sınavlar için eksikliklerini şimdiden tespit edip, tamamlamak için plan yapmalıdırlar. Ancak AYT Matematik için iyi hazırlanmak başarılı olmak için tek başına yeterli olmayabilir. TYT Matematik sınavında da çok dikkatli olmak önemlidir. Bunun nedeni ise her yıl binlerce öğrenci, sınava iyi hazırlanmasına rağmen, sınav anındaki heyecandan bildiği matematik Geometri sorularda dahi hata yapmaktadır. Soru kökünün dikkatli okunmaması zor bir soruyu çözmek için inatlaşmak cevapları optik forma yanlış aktarmak en çok yapılan hatalar arasında yer alıyor. Matematik Özel Ders Öğretmeninizin ifade ettiği gibi diğer hatalar ve testler göre dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıda açıklanmıştır.

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Kodlamayı Sona Bırakmayın

Matematik sorularını dikkatli, anlayarak ve verileri inceleyerek okuyunuz. Bilen için zaman sorun olmaz. Zaman baskısı ile hata yapmayın. Soru kökündeki olumlu veya olumsuz ifadelere, altı çizgili sözcüklere dikkat edin. Paragraf sorularında önce soru cümlesini okuyun.Çok doğru düşündüğünüz ilk şıkkı hemen işaretlemeyin. Bütün şıklara mutlaka bakın.Yapamadığınız sorularla inatlaşmayın. Çok Zaman kaybedersiniz. En iyisi Turlama Tekniğini kullanıp, tüm soruları cevapladıktan sonra çözemediğiniz sorulara dönün. Soruda verilen metni kendiniz yorulmayın. AYT Matematik sınavında yeni stratejiler denemeyin. Çözdüğünüz soruları optik forma geçirirken çok dikkatli olun. Matematik, Geometri, Fizik ve kimya gibi sayısal derslerin sorularında mutlaka işlem yapın ve çözümü kontrol edin. Matematik sınavında her sorunun kendine özgü bir mantığı vardır. TYT Matematik Testini çözerken sorunun mantığına göre hareket edin.

İstanbul En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu zorlu yolda, başarılar dilerken, “Matematik Geometri Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

08.07.2019

 

 Bir Cevap Yazın