YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü

YKS MATEMATİK SINAV İÇİN İYİ GÜNLER OLACAK…

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü
YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: YKS Matematik sınav sorularının kolay çözülmediğinin bilincinde olmalısın. TYT Matematik sorularını çözemediğiniz son derece motive edicidir. Dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz yoktur. Herhalde AYT matematik sınavına hazırlanırken kötü günler de olacak iyi günlerde. Kendi kabuğunuza çekileceğiniz, tasınızı tarağınızı toplayarak teslim bayrağını çekmek istediğiniz zamanlar olacaktır. Bunlar, aslında kendinizi zorladığınızı, çözmek ve gelişmekten korkmadığınızı gösterme fırsatlarıdır. Azimle devam etmek zorundasınız. Mermeri delen suyun gücü değil, sürekliliğidir.

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenin göre, AYT Matematik sınavında başarısızlığın nedenini kaygı düzeyinin yüksek olduğunu göstermektedir. Başarısız öğrencilerin kaygı düzeyinin başarılı öğrencilere göre kaygı düzeyinin yüksek olduğunu tespit etmiştir. TYT Matematik sınav kaygısı olan öğrencilerin düşük performans göstermelerinin en önemli sebebi kaygıları değil, çalışma alışkanlıkları kazanamamış olmalarıdır. Buna ilaveten sınav becerilerindeki yetersizlikler biçiminde düşünebiliriz. Matematik Geometri derslerini çalışmak isteyen bir öğrencinin orta şiddette kaygı düzeyinin yüksek performans için gerekli olduğunu ortaya koymaktadır. Matematik dersinde çok başarılı ya da başarısız öğrencilerin, orta düzeyde başarılı öğrencilerden daha yüksek kaygı düzeyine sahip oldukları belirlenmiştir.

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, Matematik sınav kaygısı sadece büyük YKS Matematik sınavlarına özgü olmayabilir. Birçok öğrenciler için her sınav bir kaygı kaynağıdır. Bu kaygı çalışma ile bağlantılı değildir. Matematik sınav ile ilgili yarattığı olumsuz düşünceler, sınavın kötü geçeceğine ilişkin inanışların bir sonucudur. Kaygı belirtileri sınav performansında gerçekten düşüşe neden olur. Bu kaygılar başarılı olamama korkusu olan ve bu korkunun aileler tarafından desteklendiği öğrencilerde daha sık görülür. Eğer, öğrenci ailesinin başarıyı çok istediğini hissederse, bu biçimde yetiştirilirse “ailesinin sevgisinin Matematik başarısına bağlı olduğunu, başarısız olduğunda sevilmeyeceğini” düşünür. Bu durum kaygıyı artırır. Günlük sınavları dışında, liselere ve üniversiteye giriş sınav öncesinde, aileler bir yandan çocuklarına “sınavın önemli olmadığını, elinden geleni yapmasını söyler,” diğer taraftan da çok çalışmasını ister. Öte yandan da konuşmalarının içinde “bu sınavı kazandığında her şeyin daha iyi olacağını gelecekte daha aydınlık günlerin olacağını ve yaşamının değişeceğini” belirterek daha fazla çalışmasını sağlamak ister.

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni der ki, YKS Matematik sınavı için siz de olumsuz düşünceli öğrencilere hiç kulak asmayın. Onların sizin yüreğinizdeki umudu çalmalarına izin vermeyiniz. YKS Matematik sınavlarında hiç umudunuzu kaybetmemeniz dileğimle…

Cevat Karkayalı

31.07.2019

Math Cevat Tutor

 Bir Cevap Yazın