Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

YKS MATEMATİK PROBLEMLERİNİ ÇÖZERKEN HIZINA HIZ KATACAK STRATEJİLER

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü
Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü öğretmenini sizlere, YKS Matematik sınavında başarının yedi adımını söylemek istiyor. 1. AYT Matematik sınavlarında nasıl başarılı olacağını öğrenmelisin. 2. Kendini ve potansiyelini tanımalısın. 3. Öğrencilik yaşantındaki amaçlarını tespit etmelisin. 4. Amaçlarına ulaşmanın stratejilerini ve planlarını hazırlamalısın. 5. Eyleme geçmelisin. 6. Sonuç alıncaya kadar gerekli manevraları yapmalısın. 7. Sonuç al ve aldığın sonuçlardan bir şeyler öğrenmelisin.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü öğretmeni sizlere bir olayı anlatmak istiyor: Bir okulda, okul müdürü okulunda görevli olan üç Matematik Geometri öğretmeni yanına çağırıp şöyle der: “Siz üç Matematik öğretmeni olarak, sistemde en uzman öğretmenler olduğunuz için yüz tane seçkin ve üstün zekâlı öğrenciyi size vereceğiz. Bu öğrencilerin gelecek sene da aynı hızla çalışıp çok iyi bir eğitim almalarını bekliyorum.” Üç Matematik öğretmeni, öğrenciler ve öğrencilerin velileri bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşünmüşlerdi. O okul dönemi hepsinin özellikle hoşuna gitmişti. Okul bittiği zaman öğrenciler, diğer öğrencilere göre yüzde 20-30 daha başarılı idi.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü öğretmeni anlatmaya devam ediyor. Sene sonu geldiğinde müdür üç öğretmeni çağırıp onlara, “bir itirafta bulunmak istiyorum. En zeki öğrencilerin yüzde doksanı sizde değildi. Onlar ortalamaların biraz üstünde öğrencilerdi. Doksan öğrenciyi sistemde tesadüfen seçtik,” demiş. Matematik öğretmenleri, doğal olarak öğrencilerde görülen başarının kendi istisnai öğretme becerilerine bağlanması gerektiği sonucuna varmıştı. “ Bir itirafım daha var,” demiş müdür. “Siz de en parlak matematik öğretmenleri değilsiniz. İsimlerinizi bir kutun içine koyduğum kâğıtların arasından rastgele seçtim. Siz inandığınız için başarılı oldunuz.”

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü öğretmenin öğrencilere  YKS Matematik sınavlarına aylar kala sizlere tavsiyeleri var. Çalışma sürenizi gözden geçirmelisiniz. Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok olan dersler, az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve bunlara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenmelidir. YKS Matematik sınavına az bir zaman kala yapılacak çalışmalar, şu ana kadar yapılmış çalışmaları daha anlamlı kılacaktır. YKS Matematik sınavında yüksek puan almak için konuları bolca tekrar edilmesi gerekir. Öncelikle haziran ayına kadar YKS Matematik konuları bitirecek biçimde çalışılmalıdır. AYT Matematik sınavlarına kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda var. Adaylar kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek tekrar çalışmalıdırlar.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü öğretmeni sizlere, “İlkokuldan İstediğiniz Üniversiteye” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik Geometri Çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

09.08.2019

 Bir Cevap Yazın