Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

 Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü
Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeni ile yeni bir YKS Matematik Sınavlarına hazırlık dönemine merhaba diyoruz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere hep birlikte bir serüven-deyiz. Bu süreçte çıkacak engeller hepimizin hayat ile ilgili ısrar ve sabrımızı ölçecektir. Üniversiteye hazırlık sizin sabrınızı ölçen, ısrarınızı belirleyen bir süreç olacağını bilin. Öncelikle aileniz, Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeniniz ve rehber öğretmenleriniz, TYT ve AYT Matematik kitaplarınız sizlerle birlikte olacaktır.

Üniversite size meslek kazandırmanın yanı sıra yaşamınızda daha geniş açıdan bakma ve birey olma bilincinin oluşmasına yardım eder. Orta öğretimden Yüksek Öğretime Geçiş için, TYT Matematik Sınavında öğrencilerin çeşitli ders ve konulara yönelik yeterlilikleri ve yetenekleri ölçecektir. Bu sınavdan belirli taban puanını aşan öğrenciler, AYT ( Alan Yeterlilik Sınavı) na katılabilecektir.

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmenine göre; sistem ne kadar değişirse değişsin, değişmeyen tek gerçek şudur ki, o da ; YKS Matematik sınavlarına kendini hazır hissedenler her zaman avantajlıdır. Şayet Üniversitede okumak istiyorsanız, oyunu kuralına göre oynamak zorundasınız. Bunun için erken hazırlık yapan , stratejik çalışan, iradesine hakim olan bu durumda başarılı olur. Ayrıca, YKS Matematik sınavlarına çalışmaya başlamak ve sürdürebilmek için sorumluluk ve kararlar hakkında istekli olmak gerekir. Bu sorumluluk ve kararları başkalarına, dış dünyaya bırakırsanız, başarınızı engelleyecek bir çok etken bulabilirsiniz. Durum bu ki, öğrenciler YKS Matematik sınavlarında başarılı olmak için nasıl bir strateji  gerektiğine karar vermekte güçlük çekiyorlar. Yapılan tüm değişiklikler  öğrenciler; “Sınavı kazanmak zorlaştı mı? Yoksa kolaylaştı mı? biçiminde değerlendiriliyor. Bu durum da Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeni önem arz ediyor. Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeni olarak, bu sayfalarda üniversiteye hazırlık döneminde sizlerle beraber olacağız. Bu birlikteliğimiz deki amaç, öncelikle çok güzel ve rahat biçimde Üniversite hazırlıkta rehberlik yapmak, mutluluklara ortak olmak, güzellikleri paylaşmak ve karşılaşacağınız zorluklara karşı yol göstermek olacaktır.

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere YKS Sınav sistemleri, Matematik sınavlarına yönelik ders çalışma stratejileri, sınav sistemleri ile ilgili soru ve cevaplar verecektir. Ayrıca Motivasyon ve geleceğin meslekleri hakkında da bilgi vereceğini unutmayın. Ayrıca Matematik dersine çalıştıktan sonra sıkıntılarınızı gidermek için dinlenmeye de yer vermelisiniz.

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeniniz soruyor? Sorununuz Matematik dersi çalışmamak mı? Ders çalışma konusunda doğru bildiğiniz yanlışlar olabilir. Bu konuda sorunlarınız varsa öncelikle bu yanlışlıklar düzeltmelisiniz.

Yanlış çalışma alışkanlıkları genellikle şunlardır:

  • Amaçsız, plansız ve programsız çalışmak,
  • Evin değişik yerlerinde çalışmak,
  • Yatarak, uzanarak çalışmak,
  • TV karşısında ya da müzik dinleyerek ders çalışmak,
  • Sebep sonuç ilişkisini araştırmadan ezberleyerek çalışmak,
  • Matematik dersini başaramayacağına inanmak, anlayamadığı için dersi bırakmak,
  • Matematik dersine ön yargılı olmak. Eğer yanlış çalışma alışkanlıklarına sahipseniz, ders çalışma konusundaki sorunlarınız, büyük ölçüde bundan kaynaklanmaktadır. Matematik ders çalışma planı yapmak, bu sorunuzu çözecektir.

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

21.09.2019

 Bir Cevap Yazın