Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

VERİMLİ MATEMATİK DERSİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni
Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken verimli ders çalışma yöntemlerini kullanmalısınız. Öğrencilik yıllarında meşgul olmak çok kolay, ama zamanı verimli kullanmak çok zordur. Öğrencilik yaşantınız ile ilgili kararları rastlantılara bırakırsanız, AYT Matematik sınavına çalışmalarınızı engelleyecek bir sürü engelle karşılaşabilirsiniz. TYT Matematik sınavında netleri artırabilmek için anlama, tam öğrenme ve hız kazanma çalışmalarınızı sistemli bir biçimde sürdürmek gerekir. Verilen Matematik bilgilerini programlı ve iç disiplinle bir ev ödevi çalışmasıyla sürdüremeyen bir öğrencinin başarıya ulaşması çok zordur. Kesinlikle unutmayınız ki, AYT Matematik sınavında başarının en kolay ve en kestirme yolu çalışmaktır. Kesinlikle unutmayınız ki, AYT matematik sınavında başarının en kolay ve en kestirme yolu çalışmaktır. Esen rüzgarlara kendini bırakan öğrencinin istediği üniversite kapısına ulaşmasını bekleyen son, tam hayal kırıklığıdır. YKS Matematik sınavlarında, şans faktörünün oranı %0 a çok yakındır. Başarılı olmak için disiplinli çalışmalısınız, çünkü rakipleriniz işi şansa bırakmıyor. Planlı ve programlı çalışma yapıyor.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni ‘ne göre, planlı çalışan rakipleriniz varken, sizin işi şansa bırakmanız, erken havlu atmak olacaktır. AYT matematik sınavına planlı çalışmak, nereye ve nasıl gideceğinizi mantıklı bir biçimde, önceden kararlaştırmaktır. Geçerli ve etkin bir program hazırlayabilmemiz için öncelikle, günlük yaşantınızda yer alan olayları ve zaman kaybına yol açan sebepleri çok iyi analiz etmelisiniz. YKS Matematik sınavlarında başarılı olmak istemiyorsanız bunları yapın! Sadece, seçtiğiniz size ilginç gelen konular üzerinde durun. Dersten derse, konudan konuya atlayın. Zaman zaman hayale dalın ve çalışmanızı bölün. Zaman geçirmek için şekillere anlamsızca bakın. Matematik aksiyomlarını atlayıp, öğreneme olayını hep sonraya erteleyin. Gözünüz hep aynı Geometri sorusuna takılıp kalsın. Bazen sabırsızlıkla bazen de sıkılma bahanesi ile acele ve atlayarak okuyun. Geometri şekillerini gelişigüzel karalama yapar gibi çizin. Geometri teoremlerini hatırlamayı rastlantılara bırakın.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik soruları zorlaştığında ya da sıkıcı olmaya başladığında çalışmayı tamamen bırakın. Sözün özü aslında matematik dersini çalışmamak için sıradan bahaneler üretin. Bu tür ders çalışmama hiçbir öğrenciyi başarıya götürmez.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni sizlere YKS Matematik sınavlarında başarılar dilerken, planlı ve programlı çalışmanızı öneriyor.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

08.01.2020

 Bir Cevap Yazın