Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders

“Matematik Çalışmak İçin Varış Çizgisi Diye bir şey Yok”

Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders
Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: YKS Matematik sınavlarına başarmak için hazırlanmazsanız, başarısızlığa hazırlanırsınız. Başarının sırrı çok çalışmak ve inanmaktır. YKS Matematik sınavları için artık gücünü fark edip, harekete geçmelisin. AYT Matematik sınav başarını zaman bırakmamalısın. Zaman hırsızlarına zamanını çaldırma ve zamanını çok iyi kulan. Uyabileceğin bir program yapmalısın. YKS Matematik sınavlarına hazırlık için yaptığın programına “düzenli tekrarı” ilave etmelisin. Ara vererek çalış ve hedeflerine bağlı kal. Aynı türden dersleri arka arkaya çalışma ve kendine güven. Kendine güvenin asla ders  çalışmana engel teşkil etmesin. Matematik dersi çalışma tekniği olan -İSOAT- yöntemini kullan. İzle(Önceden çalışacağınız konuyu izleyin), Sor (Konu ile ilgili kendine soru sor), Oku (Konuyu oku), Anlat(Konuyu kendi kendine anlat) ve Tekrar et( konuyu tekrar et).

Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni:  “Sorununuz Matematik dersi çalışmamak mı?” Matematik dersi çalışmamak gibi sorununuz varsa öncelikle “yanlış çalışma alışkanlıkları” değiştirmelisiniz. Hangisinin veya hangilerinin sizde olup olmadığına düşünüp karar vermelisiniz. Yanlış çalışma alışkanlıkları: Amaçsız, plansız ve programsız çalışmak; evin her alanında çalışmak, yatarak, uzanarak çalışmak, TV karşısında ya da müzik dinleyerek çalışmak, Derslerden korkma, anlayamadığı dersi bırakmak. Bu dersi yapamayacağına inanmak ve Matematik dersine ilgili ön yargılı olmak gibi düşüncelere sahip olmaktan geçer.

Beylikdüzü Birebir Matematik Özel Ders öğretmeni için, planlı ders çalışmanın faydası çok büyüktür. Matematik dersine yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güç sağlar. Hangi dersi ne kadar çalışacağınızı bilirsiniz. Vakit kaybetmemek için çok önemlidir. Bir dersi bırakıp daldan dala atlamanızı önler. Ne yapacağınızı bildiğiniz için huzurlu olmanızı sağlar. Günü güne çalışma sebebi ile sınav öncesi çalışma sürenizi kısaltır, sınav paniğini önler ve etkin çalışmanızı sağlar. TYT Matematik konuları uzun zamana yayılarak öğrenildiğinden kalıcı ve etkili olmasını sağlar. Anne-babanız ne yapacağınızı bildiği için size Matematik dersini çalış demez

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, YKS =TYT+AYT Matematik sınavlarına emeklerinizin boşuna gitmemesi için biraz daha fazla çalışmanızı talep ediyor. Unutmayın ki, üniversite sınavlarına hazırlanırken çekilen acıları bir daha yaşamamanız için çok iyi hazırlanmalısınız. Başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

13.01.2020Bir Cevap Yazın