Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ HOCASINDAN SONRA DAHA OLUMLU DÜŞÜNME

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken, ne kadar çok çalışırsanız talihiniz o kadar çok talihli olursunuz. İşlemeyen demiri kendi pası, Matematik Geometri çalışmayan öğrenci tembelliğe alışması mahveder. Geçmiş için şapkanızı çıkarın ama YKS Matematik Geometri sınavları için ceketinizi çıkarmalısınn. AYT Matematik Geometri sınavlarında netlerinin çok olma hayalini yaşamak senin elinde! TYT Matematik Geometri sınavlarında zirvede iken dibe vurmamak için çok iyi çalışmalısın. Matematik ve Geometri konularını çok iyi anlamak, sınavlarda başarılı olmak  için savaş aç ve Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninle beraber kazan!

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, AYT Matematik Geometri için beyninin laboratuar sonuçları için, öğrenme teknikleri geliştirmek için Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocasının yazacağı soru reçetesine göre hareket edersen yapamadığın hiç AYT Matematik Geometri sorularının kalmayacağını bilmelisin. Matematik & Geometri için gerçekten yapmak istediğinizi mi yoksa yapmanız gerekeni mi yapmakta olduğunuzu belirlemeye çalışın. Ne zaman yapmanız gerekeni yaptığınızı hissediyorsanız, ya da bir başkasının sizin için bir seçim yapmasına izin veriyorsunuz ya da birinin sizden bunu beklediğini düşündüğünüz için bir şeyler yapıyorsunuz demektir.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere YKS Matematik Geometri sınavlarında başarılı olmak için sesleniyor

1. YKS Matematik Geometri sınavları için fikirleri toplayın.

-Her zaman yapmak istediğiniz ama anlamadığınız Matematik Geometri konularının bir listesini yapın. Bu konuları çalışarak anlamaya çalışın.

-Çocukluk düşleriniz üzerine, büyüdüğünüzde ne yapmak istediğiniz üzerinde durup düşünün. Bu düşlerinizi elde edebilmeniz için planlı ve programlı Matematik Geometri konularını iyi çalışmanız gerekmektedir.

-Para harcamak dışında size en kolay gelen şeyleri yazın.

-Bir servet sahibi olduğunuzu, çalışmak zorunda olmadığınızı ve istediğiniz her şeyi satın alabileceğinizi düşleyin. İstediğiniz her şeyi satın aldıktan sonra, tüm istediğiniz tatillere gittikten sonra, yaşamınızın geri kalan kısmında ne yapmak isterdiniz?

2. Seçeceğiniz mesleği göz önüne alarak durumunuzu değerlendirin.

-Bu mesleği size uygun olduğu için bizzat siz mi seçmek istiyorsunuz?

-Sizden beklendiği için mi seçmeyi düşünüyorsunuz?

-Bu seçeceğiniz mesleği bir başkası mı yoksa anne-babanız mı seçtiriyor?

-Seçiminizin size ait olup olmadığı bir yana, gelecekte mesleğinizde mutlu olacağınızı düşünüyor musunuz?

Bazen insanlar bizim için doğru olanı çabucak değerlendirerek bize doğru yönü gösterirler. Ama onların hale hatalı olma olasılığı vardır ve bu olasılığın farkında olup tavsiye edilen yönü onaylayıp veya onaylamayacağımı dair duygularımızı kontrol etmemiz önemlidir. Bu adımda yapmanızı istediğim şey durumunuzu eleştirel bir gözle bakmanızdır. Fakat bu tür şeyler üzerinde nadiren durur ve düşünürüz; durup yaşamımızın bizi nereye götüreceğini düşünmek yerine, bazen belirsiz bir hoşnutsuzluk duygusuyla birlikte yuvarlanıp gitmeyi sürdürürüz.

3.Kendi durumunuzu, öğrencilik dışındaki zamanlarınızı dikkate alarak değerlendirin.

-Matematik Geometri derslerini çalışmanızın dışında zamanınızı neyle geçiriyorsunuz?

Eğer aşırı diğer derslere çalışıyorsanız, boş zaman faaliyetleri için zaman yok demektir. Bu durum hiç de tatmin edici değildir çünkü boş zamanlarınızda yaptığınız şeyler, yapmak zorunda olduğunuz şeyler değil yapmayı istediğiniz şeylerdir. Eğer sadece Matematik Geometri dersleriyle ilgileniyor ve boşa harcadığınız zamanlar için pişmanlık duyuyorsanız tüm yumurtaları tek bir sepete koyuyorsunuz demektir. Bir liste yapın ve bunu yaparken fikirlerin zihninize akmaya başladığını göreceksiniz. İlk bakışta önemsiz ve saçma görünenler de dahil olmak üzere her şeyi yazın. Çeşitli açılardan düşünerek belirli bir zaman harcayın ve sonra bunları zihninizden birer birer geçirin. Kendinizi bu şeylerden biri ile meşgul olurken görüyor musunuz? Bunların hangisi sizi duygusal olarak tatmin ediyor.

4.Kendinize zaman ayırın

-Kendinize zaman ayırın. Bu, önceliklerinizi yeniden düzenlemeye ihtiyacınız olduğu ve aşka şeyler için daha az, kendiniz için daha çok zaman ayırmak anlamına gelebilir. Bunun bencilce göründüğünü biliyorum. Ama gerçekten de öyle mi? Mutlu, kendinden memnun ve daha az verici olmak, diğer öğrencilerle beraberken gergin mutsuz olmaktan daha iyi değil midir? Tüm zamanınızı diğer kişilere ayırmak onları çok sevdiğiniz anlamına gelir, ama aynı zamanda kendinizi pek sevmediğiniz anlamına da gelmez mi? Bu dengesizliğin katılaşmasına izin verirseniz, bunun bedelini ister tükenmişlik, ister hastalık biçiminde olsun eninde sonunda muhakkak ödersiniz.

Gün içersinde kendinize zaman ayırmak, sizi günlük hayatın delice koşuşturmalarından bir nebze olsun alıkoyar ve bataryalarınızı şarj eder. Bu şekilde daha huzurlu, rahat olacaksınız ve diğer öğrencilerle daha iyi ilişki içinde olursunuz.

5. Hayat sizi normal olarak üstlenmeyeceğiniz riskleri almaya zorlar

Bazen hayat sizi normal olarak üstlenmeyeceğiniz riskleri almaya zorlar. Hastalık, işsizlik, bir yakınının ölümü, bütün bunlar sizi normal koşullar altında kaçınmak istediğiniz bazı durumlara sokar. Başka bir deyişle koşullar sizi risk almaya zorlar. Bu durumda dikkatli olmalısınız.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, bu yıl gireceğiniz YKS Matematik Geometri sınavlarında başarılar diliyorum

Karakayalı, Cevat

09.05.2020

Math Cevat Tutor

 

 

 Bir Cevap Yazın