Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Senin Hayalin Senin Geleceğin, Öğrenmenin Merkezine Davetlisiniz!

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: Senin hayalin senin geleceğin. YKS Geometri Matematik sınavlarına hazırlanırken, isteksiz bir beyinle mücadele etmek, isteksiz bir vücutla mücadele etmekten daha zordur. AYT Matematik sınavını başarmak zordur. Matematik Geometri derslerini çalışırken kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Sakın unutma yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir. TYT Geometri Matematik sınav sorularını çözerken molalar verebilirsin. Sen yeter ki pes etme! Fazla değil zekice çalış. Nasıl çalışacağına sen karar ver. Günleri erken planla her şeyi yaz, beynine güvenme, öğrenmeye yatırım yap. İşlerini otomatiğe al. Daima sonuçlara bak, sürece değil. Gereksiz yere harcadığın zamanı bul. Düşlere ve Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocana güven. Kalbine ve hikâyene güven. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, gittiğin yola güveniyorsan attığın adımlardan korkma.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik Geometri derslerini öğrenmek için öğrencinin aklı en üstündür. Yaratır, şekillendirir ve karşısına çıkan TYT Matematik Geometri sorularını çözer. Ve öğrenciyi akıl yönetir, düşüncelerine ne zaman başvursa dilediğine şekli verir. Ve bu, mutluluk da getirir hastalık da o sadece gizlice düşünür ve sonucu ortaya çıkarır. Çevre onun aynadan gördüğü aynadan başka bir şey değildir. Yeter ki aklı doğru yerde ve doğru zaman da kullanabilsin. Bunu da öğrenciye doğru kullanmasını Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni öğretir”

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası soruyor? Matematik Geometri derslerinde yeni konular öğrenmekte zorlanıyor musunuz?  Zihninizi yeterince verimli kullanmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Matematik & Geometri için beyninizi canlı tutun en güncel nörobilim araştırmalarına dayanan ve özgü bir programı iyi öğrenmelisiniz. Basitmiş gibi görünen bu egzersizler beynin daha genç daha güçlü kalması için beyin hücrelerini geliştiren yapı maddelerini canlandırmaya yardımcı olur. Örnek verecek olursak yazarken sağ elinizi kullanıyorsanız, yarın Matematik &  Geometri derslerini çalışırken ve YKS Matematik Geometri sorularının bazılarını çözerken sol elinizle çözün. Ya da eve girmeden önce gözlerinizi kapayın ve evin anahtarını kilide yerleştirin. Beyninizde yeni bir devre açtığınız her defasında, yeni zihinsel canlandırma oluşacaktır.

Bu ve buna benzer alıştırmalar sıra dışı, eğlenceli, her yerde ve her zaman yapabilirsiniz. Hafızanızı benzer bir biçimde Matematik & Geometri teoremleri ve bağıntıları için de kullanarak ustalaşma, işinizde yaratıcılığınızı artırarak daha verimli bir çalışma temposu ile devam edebilirsiniz. Dahası Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninizin çözdüğü Matematik & Geometri problemlerini kolaylıkla aklınızda tutabilir ve zihninizin zindeliğini öğrencilik yıllarında ömür boyu kullanabilirsiniz.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik & Geometri derslerinde öğrenmenin ve başarının anahtarı sabırdadır. Öğrenci genç arkadaşım, sabır aceleciliğin tam tersi bir kavramdır. Matematik Geometri derslerini çalışmada sabır süreci elbette sancılıdır, ama sonunda alınan meyvenin tatlı olduğunu bilmelisin.

“Lokum Testi adıyla bilinen uzun soluklu bir araştırma yapıldı. Bu araştırmada Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni sınıfa bir kutu lokum getirdi ve öğrencilerine şunu söyledi: “Eğer 12 dakika beklerseniz her birinize ikişer lokum vereceğim. Beklemek istemeyenlere ise hemen şimdi birer lokum vereceğim.” Öğrencilerden bazıları lokumlarını hemen isterken, bazıları da 15 dakika sonra iki lokum almayı tercih etti. 21 yıl kadar süren bu araştırma sonucunda deneklerden iki lokum almak için 12 dakika beklemeyi göze öğrencilerin hayatta daha başarılı oldukları ortaya çıktı.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası ve bazı filozoflar sabrı, “zamanın ve doğanın ritmine uymak” olarak nitelendirir. Bir orkestrada bir müzisyen diğerlerinden hızlı ritim tuttuğunda nasıl müzik bozulursa, senin de doğanın ritmine uygun davranman gerekir. Yani, Matematik & Geometri çalışırken ve öğrenirken sabırlı olman gerekir. Aksi halde hayat basamaklarını hızlı çıkmaya çalışırken tepe taklak düşmen işten değildir. Sabır, yani öğrenirken beklemeyi bilmek bir erdemdir; üstelik bütün erdemlerin üzerinde geliştirdiği temel bir erdemdir. Yalnız sabrı tembellikle karıştırmamalısın. Tembel insanlar pasiftirler, hiçbir şey yapmazlar. Oysa sabırlı kiler bir hedef belirleyip bu hedef için çalışırlar ve beklerler.

Matematik & Geometri derslerini öğrenmeye çalışırken sıkılıp bilgisayar oyunlarını oynamak isteyebilirsin. Bu durumda kendine ne için ders çalıştığını sormalısın. Gelecekte ulaşmak istediğin hedefleri hatırlamalısın. Böylece iç denetim sistemini sağlar ve başarı yolunda ilerleyebilirsin. Bunu başaramazsan, zevklerinin hemen tatmin olmasını istersin anlık kazançlar yakalar; ancak büyük kazançlardan mahrum kalırsın. O an bir sakım üzümü, bir kasa üzüme tercih etmiş olursun. İşte bu yüzden bekleme zihinsel becerisini öğrenmen çok önemlidir. Önemsiz konularda aceleci davranabilirsin, ama bu aceleciliği her konuda göstermek bir süre sonra seni yorar ve bir takım fizyolojik sorunların çıkmasına dahi sebep olur. Çok aceleci öğrencilerde yapılan araştırmalarda, beynin ön kısmında dopamin maddesinin azaldığını, buna karşılık beynin sürekli olarak beta dalgasını fazla ürettiği, stres kimyasallarını fazla salgıladığı ortaya çıkarmıştır. Kalp sayım sayısının fazla arttığı, ellerin ısındığı, terlemenin başladığı, omuz, boyun ve sırt kaslarının kasılmaya başladığı tespit edilmiştir. Ayrıca bir başka araştırmada da aceleci kişilerin kalp hastalıklarına daha fazla yakalandığını ortaya koymuştur.

Gördüğün gibi acelecilik hem çevrendekilerle olan ilişkilerini, hem de ruhsal ve fiziksel sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir duygudur. Bu yüzden böyle bir sorunun varsa ihmal etmemeli, vakit kaybetmeden bu sorunundan kurtulmalısın.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, hiçbir zaman başarının tesadüf olmadığına inan biri olarak tüm öğrencilere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

19.05.2020

 

 Bir Cevap Yazın