Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze Ders

YKS MATEMATİK SINAVLARI İÇİN NEREDE HATA YAPTIK DEMEMENİZ İÇİN AMAN DİKKAT!

Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze Ders Hocası diyor ki: Matematik & Geometri öğrenmenin yanında, iyi bir üniversiteyi kazanmak için iyi bir lise eğitiminin gerekliliğine hepimiz yürekten inanıyoruz. Çok arzu ettiğiniz bu hedefe ulaşmak için yoğun bir çaba ve arayış içinde olduğunuz kesindir. Böyle bir çaba içinde olmanız çok doğal olduğunu düşünüyorum. Çünkü hayatın çok önemli virajından geçiyorsunuz. Bu zaman dilimindeki çabanız geleceğiniz üzerinde önemli oranda belirleyici rol oynayacağını bilmelisiniz. Her yıl birçok öğrencinin TYT- AYT Matematik Geometri sınav başarısına yardımcı olan, haklı ün yapan ve bunun gururunu yaşayan Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlerin gayretlerine katkı sağlamak için hizmetinizdedir. Matematik Geometri derslerinize yardımcı olmayı, TYT-AYT Matematik& Geometri sınavlarında yüksek puan almanızı sağlamak için sizlere özgün ve seçici sınavlar hazırlamayı ilke ve amaç edinmeyi bir görev edinmiştir.

Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze Ders size sesleniyor. Matematik Geometri deneme sınavları öğrencinin boy aynası olduğundan deneme sınavlarında nelere dikkat edilmelidir?

  1. YKS Deneme sınavları her ne kadar gerçek sınavların bir provası olsa da kesinlikle hazırlıklı girilmelidir.
  2. YKS Deneme sınavlarında hangi testte(Türkçe, sosyal, Matematik &  Geometri, edebiyat ve fen bilimleri) ne kadar zaman ayrılacağı tespit edilmeli ve mutlaka planlanan zaman içinde çözülmelidir.
  3. Matematik Geometri sınavına girecek öğrencilerin gerçek YKS = TYT+ AYT Matematik & Geometri uyulmasına özen gösterilmelidir. Özellikle sorular üzerinde yapılan işlemlerde kitapçığın boş yerleri müsvedde olarak kullanarak gerçek sınavda da aynı taktik uygulanmalıdır. Gerçek sınavda kullanılmayacak olan cetvel, pergel ve hesap makinası kullanılmamalıdır.
  4. Matematik & Geometri sınavlarının öncesindeki akşam öğrenciler uykularına ve sabah kahvaltılarına özen göstermelidir.
  5. YKS Deneme sınavlarına girerken rahat bir giyim tarzı tercih edilmelidir. Öğrencinin ayağını sıkan bir ayakkabı kan dolaşımını etkileyeceğinden dolayı giymemelidir. Rahatsız eden bir kıyafet veya takılar dikkati dağıtarak başarıyı etkiler.
  6. YKS Deneme sınavının bitiminde cevaplar derhal kontrol edilmeli ve eksik konular tespit edilerek zaman kayıp edilmeden tamamlanmalıdır.
  7. YKS Sınavlarına girmeden önce gerekli ihtiyaçlar denemeye başlamadan önce giderilmelidir.
  8. AYT Matematik& Geometri sınavı sırasında başkalarının ne yaptığı öğrenciyi ilgilendirmemeli, öğrenci sadece kendi deneme kitapçığı ile ilgilenmelidir.
  9. En önemli noktalardan biri de, öğrenciler herhangi bir soruda takıldıklarında etrafına bakma ihtiyacı duyar. Bazen hiç tahmin etmediği arkadaşlarının soruları şıkır şıkır çözdüğünü görürler ve moralleri bozulur. Bu durumda unutmaması gereken nokta, az veya çok herkesin takıldığı ve çözmekte zorlandığı soruların mutlaka olduğunu bilmelidir. Böyle bir durum ortaya çıktığında, en doğru davranış bu soruları pas geçip ve daha sonra bu sorulara dönmektir. YKS Deneme sınavlarının faydalarını göz önünde bulundurarak gereken ihtimamı gösteren öğrenciler, üniversiteye giden yolda en önemli adımı atmış olacaklardır.

Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, Matematik & Geometri Deneme sınavına girerek elde edilecek kazanımlar

-Matematik konularında eksiklerini belirleme ve giderme,

-Sınav sistemini anlama,

-YKS Matematik soru tiplerini kavrama,

-Başkalarının arasında yerinizi, sıranızı ve durumunuzu görme imkânı,

-YKS Sınavlarında ‘zaman’ kullanmayı öğrenme,

-Gelişiminizi takip etme,

-YKS Sınavlarında bilgi kullanma yeteneğinizi geliştirme,

-Gerçek YKS sınavında heyecanlanmamanızı önleyerek hazır duruma gelme

“YKS Matematik & Geometri” sınavlarına hazırlanırken ilköğretimden üniversiteye giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken, “Matematik & Geometri çözmek için kalem tutan eliniz güçlü, düşünen beyniniz iyi çalışsın” diyorum.

Sakın unutmayınız ki, ben şansa inanmam, şans daima çalışandan yanadır!

Sevgi ve saygılarımla…

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

 

 

 

 

 

 

 

 

Beylikdüzü Matematik Yüz Yüze DersBir Cevap Yazın