Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, kaybedenler en ufak problemde kaçanlar, kazananlar ise, çözene kadar problemlerle uğraşanlardır. Geometri çalışmak için uygun zaman bekleme. Bil ki her gün ve her saat çalışman için uygun zamandır. Ulaşmak istediğin Matematik Geometri netleri için, elinden geleni yaptığın sürece imkânsızı başarabilirsin. Sıkılmadan nasıl ders çalışacağını biliyor musunuz?  YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken dikkatin çabuk dağılıyorsa “POMODORO TEKNİĞİ” ini kullanabilirsin. Nedir bu Pomodoro? “25dakika ders+5 dakika mola = 1 Pomodoro. Günde 4-8 arasında yapılan pomodoro idealdir.” Dikkatinizi en az dakika boyunca sağlayabiliyorsan; 15.00 -15.40 Matematik Geometri, 15.00-17.00 paragraf, 17.15 – 18.00 Fizik vs.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, çalışma masan düzenli olsun. Işığın yeterli seviyede olsun. Sabahtan akşama kadar ders çalışmamalısın. Günde 6 saat çalışmak istiyorsan, 3 saat sabah, 3 saat öğleden sonra çalışmalısın. Haftalık ders çalışma programı yapmalısın. Hazırladığın bu programa tekrar süreleri ilave etmeyi unutmayın.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders
Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına  göre TYT Matematik sınavına hazırlanmak zaman ve sabır gerekir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasını takip etmek gerekir. Dünya hızlandıkça zaman kısabilir, fakat Matematik & Geometri öğrenmenin esası değişmez. AYT-TYT Matematik sınavında başarı parmaklar arasından kayan ince kum taneleri veya fıçıdan süzülen su gibidir. Onu Tutmak isteyen gece gündüz çalışır. Matematik öğrenmek için “öğrencinin dışındaki engeller, içindekilerle karşılaştığında hiç kalır.” Bu durumda yapılması gereken öğrencinin cesaretini toplayıp korkularından kurtulmasıdır. Böylece “kendiniz sandığınız kişiden kurtulur, gerçek kişiliğinizi ortaya çıkartır ve Matematik & Geometri öğrenme hayallerinize ulaşabilirsiniz. Başarılı öğrencileri örnek göstermek de” istemek” ve “hayallerin peşinden gitmek” gerektiği mesajını güçlendirir.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasının size bazı tavsiyeleri var. Matematik Geometri öğrenirken, bu öğrencilik hayat yolculuğunda her zaman yol düz değildir. Kimi zaman yokuş çıkar öğrenci, kimi zaman iniştedir. Bazen sahilde bazen çöldedir, bir kaynağın başındadır veya kuyunun dibindedir. Öğrencinin bazısı mekâna ve imkânsızlıklara takılır, bazıları mesajlara ve sorumluluklara odaklanır. Fakat gerçek şudur ki, Matematik derslerine odaklanan daima kazanır. Matematik & Geometri dersinde başarı, zamana yayılmış kapsamlı bir çalışma ile sağlanır. Başka bir ifade ile Matematik, temel gerektiren bir ders olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden hem okul hem de YKS Matematik deneme sınav başarınızı artırmanın yolu bu geçmiş yıllardan beri iyi temel Matematik çalışması yapmaktan geçmektedir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocanız Matematik Geometri dersinde iyi bir temel atmanız için size yardımcı olabilir. Düzenli çalışan bir öğrenci için Matematik asla korkulacak bir ders değildir.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, Matematik & Geometri derslerinde başarı yalnız bir konu ile kural ya da bağıntıları bilmekle veya kuru kuruya ezberlemekle sağlanmayacağını gerçekten bilmelisiniz. Bu sebeple Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocanızla konuları anlaşılır biçimde öğrenmeniz ve daha sonra her konu ile ilgili yüzlerce özgün soru çözerek öğrendiklerinizi pekiştirmelisiniz. Özellikle ilk basmak sınavı olan TYT / AYT Matematik derslerinde sorulan soruların yüzde doksanlık bölümü 9 ve 10. Sınıf konularından çıkmaktadır. Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeninizle birlikte konuları öğrenirken sadece bu yıla değil geleceğe yönelik de hazırlık yaptığınızı aklınızdan çıkarmayın.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası ile beraber konuları öğrendiğinizde sizin de aynı düşünceyi paylaşacağınıza inanıyor, başarılı bir öğrencilik yılları diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

02.01.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın