Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu hocası diyor ki: YKS Matematik //Geometri sınavlarına çalışarak kararlılık göstermek başarı mutlaka getirir. YKS Matematik/ Geometri sınavlarında başarıya ulaşamayanların %90’nı yenilgiye uğramamışlardır. Onlar sadece başarıya ne kadar yaklaştıklarını göremedikleri için ayrıda bırakıp pes etmişlerdir. Matematik //Geometri öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik Geometri dersinin her konusunda birebir hizmet alabilirsiniz. Uzman ve deneyimli Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocanız sizi yakından tanır. Beklentilerinizi anlar ve ihtiyaçlarınıza uygun çözümler araştırmak için çalışma yapar. Matematik sorularını çözdükten sonra rahatla. Pozitif ol. İyilik seni bulsun. Konfüçyüs der ki, “Olgun öğrenci güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen öğrencidir.” Sen de en kısa sürede Matematik Geometri için koyduğunuz hedefleri kısa sürede ulaşırsın.

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu Hocasına göre, YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavlarına hazırlanmak istediği halde hazırlanmak için gerekli motivasyonu bulamayan, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız ve Hırs

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu hocasına göre, TYT Matematik sınavına hazırlanırken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti çok iyi dağıtır. Atalet beynin buzlanması ve bedenin paslanması durumudur.. TYT Matematik sınavına çalışmaya başlamadan önce, birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Hareket dikkat dağınıklığını iyi önler. Dikkat konsantrasyonunu süresini iyi artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin. Kalk ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik Geometri aksiyomları üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk’ de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu Öğretmenine göre, TYT/ AYT Matematik sınavına hazırlanırken ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır.  Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre: “Heyecan duyulmadan AYT Matematik Geometri problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin çok iyi, pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu durum pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi YKS/ TYT//AYT  MatematikGeometri sınavlarına hazırlanırken, diri tutan “pozitif” bir durumdur.  Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu Hocası için, YKS Matematik// Geometri sınavlarına hazırlanırken, çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri ise, “hızdır”. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, seni hiçbir zaman yakalayamasın. Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik//Geometri problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçer. Bundan sonra, ataletiniz her zaman arkanızda kalır.

Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin, aklınız fazla geride kalmasın. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz hedeflere harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

 Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu öğretmenine göre, atalet ile başa etmenin dördüncü panzehri “hırstır”. AYT Matematik sınavına hazırlanma hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır: AYT-TYT Matematik Geometri çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.”

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu Hocası soruyor: Bu dört iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli ve hırslı bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin. Hızlı, hareketli, heyecanlı ve hırslı bir hayat yaşadığınızda ataletinizi yenebileceksiniz. Elinizde bulunan kum saatinizi ters çevirin.

Kısacası: Kalk ve yap!

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu öğretmenine göre, ataletli olduğunuz için harekete geçmediğinizi düşünmek yerine, harekete geçmediğimiz için ataletli olduğumuzu düşünmeliyiz.

Beylikdüzü Matematik Özel Üniversite Hazırlık Kursu öğretmeni sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmenize yetecek denli netler diler.

Cevat Karakayalı

23.04.2021

Math Cevat Tutor

 

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın