Üniversite Hazırlık Matematik Ders Beylikdüzü

Üniversite Hazırlık Matematik Ders Beylikdüzü

Üniversite Hazırlık Matematik Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken netlerinin nasıl artırabileceğini biliyor musun? Kendine hedef koy. Erken kalkmalısın. Matematik çalışman için kendini sev. Matematik çalışmak için plana yap ve günlük tut. Güçlü olman için dengeli beslen. Geometri çalışmayı ertelemeyi bırak. Çevreni mutlaka değiştir. Önceliklerini belirle. Mutlaka kitap oku ve doğada vakit geçir. Matematik problemlerini çözerken yaptığın hataları kabul et. Başarısızlığından ders çıkartmalısın. Bahane üretmeyi bırak. Kendini kimse ile kıyaslama. Daima pozitif düşün. Sosyal medyayı bırak. Sana senden başak kimse yardım edemez, bu yüzden kendine güven. Zaman satın alınmaz. Bu yüzde zamanını çok iyi değerlendir. Matematik korkularınla yüzleşmelisin.

Üniversite Hazırlık Matematik Ders Beylikdüzü  hocasına göre, Matematikçalışmamak için “ERTELEME HASTALIĞI” na sahip öğrencilerin 5 belirgin özelliği  vardır. Bunlar:

– Matematik dersinden başarısız olmayı geciktirme isteği,

-Matematik ödevlerini son anda yetiştirmek ile övünme,

-Kendini Matematik için geliştirme kalıplarını her durumda kullanmak,

-Matematik sınavı için, zayıf zaman yönetimi,

-TYT Matematik sınav hazırlıkları için bahaneler.

MATEMATİK SINAV KAYGISI

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası için, Matematik korkusunu, kaygısını yenmeden ve Matematik sorularını çözmeden başarıya, yolları aşmadan sevgiliye, denizleri aşmadan karaya ve uzayı aşmadan gezegenlere ulaşmak mümkün değildir.

YKS Matematik sınav başarısızlığın nedenini araştırmalar kaygı düzeyinin yüksek olduğunu göstermekte ve başarısız öğrencilerin kaygı düzeyinin başarılı öğrencilere göre kaygı düzeyinin yüksek olduğunu tespit etmiştir. Matematik sınav kaygısı olan öğrencilerin düşük performans göstermelerinin en önemli sebebi kaygıları değildir. Asıl sebep çalışma alışkanlıkları kazanamamış olmalarıdır. Buna ilaveten sınav becerilerindeki yetersizlikler biçiminde düşünebiliriz. TYT Matematik dersini çalışmak isteyen bir öğrencinin orta şiddette kaygı düzeyinin yüksek performans için gerekli olduğunu ortaya koymaktadır. AYT Matematik dersinde çok başarılı ya da başarısız öğrencilerin, orta düzeyde başarılı öğrencilerden daha yüksek kaygı düzeyine sahip oldukları belirlenmiştir.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası Matematik için siz de olumsuz düşünceli öğrencilere hiç kulak asmamanızı öneriyor. Onların sizin yüreğinizdeki umudu çalmalarına izin vermeyiniz.

Matematik sınavlarında hiç umudunuzu kaybetmemeniz dileğimle…

Cevat Karkayalı

Math Cevat Tutor

13.06.06.2022

 Bir Cevap Yazın