Beylikdüzü En İyi Matematik Öğretmeni

Beylikdüzü En İyi Matematik Öğretmeni

Beylikdüzü En İyi Matematik Öğretmeni diyor ki: YKS matematik sınavlarına hazırlanırken zihnini “Ben Matematik sorularını çözerim.” Cümlesi doldurduğunda çözersin. Zihnini “Başarılı olacağım” sözcükleri ile doldurulursan” başarılı olursun. Kelimeler güçlüdür. Sakın unutma!

Beylikdüzü En İyi Matematik Öğretmeni için, YKS Matematik sınavlarında üniversite için yapacağınız netler sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirleyecektir. Bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız gerekir. En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası seçiminizi oldukça dikkatli yapmak zorundasınız. Bahçeşehir En İyi Matematik Özel Ders hocasının üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin bütün beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu amaçla lise müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle, en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır.

 

En İyi Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, Matematik Geometri öğrenmek için etkin bir dinleyici olmanın yöntemi bilmeniz gerekmektedir. Matematik Geometri derslerindeki konuları “TAM ÖĞRENME” olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun en yöntem olarak bilinen “İFİKAN” adlı bir metodu kullanmanıza çok gerek vardır.

YKS Matematik Sınavlarına hazırlanırken Dikkat Edilecek Kritik noktalar:

İ- İleriye Bak

Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocanızı dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı Matematik/Geometri dersinde uyanık kalırsınız.

F-Fikirler

Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocanızın bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-İşaretler

En İyi Matematik Özel Ders hocasının beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Öğretmenler ses tonlarını yükselterek ya da “burası çok önemli, dikkat ederseniz, şunu unutmayınız ki” gibi sözel vurgularla önemli noktaları işaret edeler.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü

K-Katıl

Matematik dersinde devamlı aktif olmalısınız. Matematik Özel Ders hocası soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz.

A-Araştır

Matematik dersi anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa ya da merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan çekinmeyiniz.

N- Not Tutma

Sınıfta dinleme yolu ile öğrenilen Matematik bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen Matematik Geometri problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

Ataköy Matematik Özel Ders öğretmeninin Önemli gördüğü bölümleri vurgularken çok sıkça kullandıkları ipuçları vardır.

-Ses tonunu değiştirerek veya ses tonunu yükselterek veya alçaltarak, sertleşmek veya yumuşatmak önemli noktaların vurgularlar.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenleri önemli kavram, aksiyomları ve teoremleri belirtirken yavaşlatabilirler.

-Anahtar sözcük veya cümle kullanımları değişik biçimde kullanabilirler. Örneğin, Beş Temel neden diyerek nedenleri sıralayabilir. Önemli dediği, düşünceleri sıralar.

-Ek olarak, tahtaya yazarak temel ve önemli bilgileri ana hatları ile belirtir.

-Beş duyu organlarından göz-kulağa hitap edecek araç ve gereçleri kullanırlar. Filmler, fotoğraflar, slaytlar kullanarak önemli kavramlar ve düşünceleri betimlerler.

-Ayrıca, doğrudan bildirme yöntemi ile önemli düşünce ve kavramları en iyi biçimde öğrenciye bildirir.

-Dahası,sözel olmayan ipuçları ile önemli duygu ve düşünceleri vurgular.

Matematik Geometri sınavı için, Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası, seni ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir öğrencilik yılları diler.

 

 Bir Cevap Yazın