Matematik Özel Ders Atakent

Matematik Özel Ders Atakent

Matematik Özel Ders Atakent Hocası diyor ki: YKS matematik sınavlarına hazırlanırken, “Formül çok zeki olmak değildir.” YKS Matematik sınavında başarılı olan öğrencilerin ortak özellikleri bunlardır: Az uyurlar, çok Matematik sorusu çözerler, hedeflerini belirler, düşe kalka yürürler, düştüm geri döneyim düşünceleri yoktur. Matematik sorusunu çözemediğinizde kaybetmezsiniz. Ayrıca, gerçek şu ki, çözmeye devam etmezsiniz işte o zaman kaybedersiniz.

Matematik Özel Ders Atakent

Matematik Özel Ders Atakent Hocasına göre, YKS Matematik sınavına çok çalış, farkını ortaya koy! Matematik sınavına çalışarak engellerin üstesinden gel! Hayallerine giden yolda pek çok zorlularla karşılaşabilirsin. Atakent Matematik Özel Ders Hocasının önerdiği bu dört stratejiyi, üzerindeki Matematik çalışmama tozunu atıp yeniden başlamana başarmana yardımcı olacaktır. Çalışmadan geçmeyen hiçbir başarı, ya sürekli değildir ya da yoktur.

  1. Matematik İçin Sorumluluk Sahibi Ol,
  2. Matematik Dersine Kendini Ada,
  3. Matematik İçin Hareket Planı Yap,
  4. Matematik Sınavı İçin Korkularını Paylaş,

Matematik/Geometri için “Mümkün” öğrencinin bakış açısını değiştiren, onları sarsan, kimi zaman yanlış yaptıklarını fark ettiren, kimi zaman da kendilerini keşfetmelerini sağlayan bir önemli bir kelimedir. Hayallerinizin peşinden gidin. Matematik çalışın, öğrenin ve “mümkün değil” demeyin. Dahası, öğrencilik yaşantınızda da üç kelimenin çok önemli olduğunu düşünün:

  • Matematik sınavını kazanmak mümkün,
  • Mümkün değil,
  • Garanti

YKS Matematik Sınavına Çok Çalış, Farkını Ortaya Koy!

Şayet bir şeye “garanti” derseniz onun için çabaladığınızı, “mümkün değil” derseniz onu kafanızda bitirdiğinizi, “mümkün” derseniz o şeyin sonuca ulaşacağınızı söyleyebilirim. Matematik öğrenmeye çabalayan, huzura ulaşmaya kendinizi aşmaya ve bulmaya çalışan biri olmaya çalışmalısınız. Öğrenmenin, yaşamanın ve doğruya ulaşmanın sonu yoktur. Zaman içerisinde kendinizi yenileyin. Bu mümkün kelimesini herkes bilmelidir. Hiçbir çocuk “mümkün değil” diyerek doğmuyor. Çocuklar ve özgüven aynı anda gelişmelidir. Öğrenci, özgüvenini hayal kurmayı unuttuğu zaman kaybediyor. Belli bir yaşa kadar gözlemleyin, çocuklar  Atakent Matematik Geometri Özel Ders öğretmeniyle kolaylıkla iletişim kurup, istediği yerde ilgiyi üstüne çekebiliyor. Bir Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına neden saçın böyle” diye sorabiliyor. Ya da güneşi sarı değil de mavi renkle boyayabiliyor. Daha sonra biz Matematik öğretmenleri ,” güneş yeşil olmaz, sarı olur” diye hayal kurmasını engelliyoruz, “bir daha  Matematik Özel Ders Atakent öğretmenine sacını sorma “ deyip merak duygusunu bastırmasını öğretiyoruz. Daha sonra çocuk, “ Nasılsa benim adıma gelecek için karar veriyorlar “ deyip düşünmeyi bırakıyor.

Oysa bilinmeli ki, her öğrencinin hayalleri ve hayalleri “mümkün” kılma gücü vardır. Zamanında Matematik özel ders verdiğim 15 yaşında bir öğrencime, hangi mesleği sevdiğini, ne yapmak istediğini sordum. Bana verdiği cevap düşündürücü idi. Verdiği cevap, “ onu siz söyleyeceksiniz.”  oldu.

Hiç düşünebiliyor musunuz? Bana gelecekte hangi mesleği seçmesi gerektiğini söylememi istedi. “annemle babam ‘öğretmen ol’, arkadaşlarım ‘ Matematik bölümü veya Elektrik//Elektronik mühendisliği oku’ dedi. Be de ona inatla ‘Sen ne olmak istiyorsun?’ diye sordum. Anne ve babalar çocuklarına söz söyleme şansı tanımıyor. Onlara özgüven vermek için seçtikleri yöntemler ne yazık ki çoğu zaman yanlış. Ağaca çıkma düşersin “ denildiğinde çocuk bir daha ağaca dokunmuyor, hatta ağacı sevmiyor. Bırakalım, Matematik çalışsınlar, hayal kursunlar. Kendilerine Matematik /Geometri derslerini yapacağına güvensinler. Her şeyin başlangıcı merak…

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Atakent hocası sizlere, YKS Matematik sınavı için çok istekli olmanızı ve çalışmalarınızda başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

09.04.2023Bir Cevap Yazın