Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN EYLEME GEÇİREN GÜÇ İÇTEN GELİR

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: Gemiler çevrelerinde su olduğu için değil, içlerine su aldıklarında batarlar. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken senin dışında gelişen olayların içine işlemesine ve seni batırmasına izin verme. YKS Matematik sınavına hazırlanırken, her çeşit Matematik soru değil, doğru Matematik sorusu çözmelisiniz. Çok soru değil, doğru dozda soru çözerseniz TYT/AYT Matematik sınavında başarılı olursunuz.

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders
Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocası öğrencilerine tavsiyelerde bulunuyor. Matematik  problemlerini çözerken kendinle baş başa kaldığın, zihnini doldurduğun müthiş bir an, hayal et ve motive olmalısın. Öğrenciler tohum gibidirler, En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni onların güneşi olmak için harekete geçer. Bu öğrencilere Geometri derslerindeki teoremleri, matematiksel bağıntıları filiz vermeleri için öğretirler. Etkili Matematik Özel Ders Atakent öğretmeni size büyük ve sağlam bir çift kanat verir. Matematik Geometri dersleri için, büyük değişimler Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninin bir dokunuşuyla başlar. Güçlü bir başlangıç Matematik Geometri için her şeydir. Çünkü her şeye nasıl başlarsanız devamı genellikle öyle gider. Matematik  için eyleme geçiren güç, içten gelen bir duygudur. Temel bir gerçeği hatırlatmalıyım ki, ataleti yaratan da, ataleti yenecek olacak yenecek olanda sizsiniz. Ataletin çözümünü kendi dışınızda aramamalısınız. Öğrenciyi harekete geçiren güç içten gelirse, kalıcı olur. Bildiğiniz gibi, öğrencileri harekete geçiren herhangi bir durumda, iki temel seçenek vardır:

HEDEFLER ÖĞRENCİLERİ MATEMATİK İÇİN GELECEĞE YÖNELİK PLANLAR YAPMAYA ZORLAR

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocasına göre, hiçbir şey yapamamak – ki bu atalet hali  demektir. Bir şey yapmaya başlamak –ki bu harekete  geçmek demektir. Her harekete geçen sonuca/başarıya ulaşamayabilir  fakat başarıya ulaşanlar harekete geçenler arsından  çıkar. Esprili bir duvar yazısında söylendiği gibi,  “Sadece tavuklar yatarak başarıya  ulaşırlar!” Peki, öğrenciler hangi durumda, nasıl  harekete geçer? Eğer içimizdeki eyleme geçirme  mekanizmasının nasıl çalıştığını iyice öğrenirsek, kendimizi daha hızlı ve kontrollü bir şekilde harekete geçirebiliriz.

HERŞEYİN DEĞERİNİ, ONUN KIYMETİNİ BİLEN ANLAR

“Vaktiyle bir Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni, yanında yetiştirdiği öğrencisinin seviyesini öğrenmek ister. Öğrencinin eline çok parlak ve gizemli görüntüye sahip bir cisim verir:

“Bunu al, önüne gelen esnafa sor, en sonrada kuyumcuya göster. Hiç kimseye satmadan sadece ücretini ve ne dediklerini öğren, gel bana bildir. Öğrenci elindeki ile çevresindeki esnafı gezmeye başlar. İlk önce bir bakkala gider ve “Elimdeki nesneyi kaça alırsınız? Diye sorar. Bakkalın sahibi parlak bir boncuğa benzettiği nesneyi eline alır, evirir, çevirir; sonra, “Buna bir lira veririm. Bizim çocuk oynasın” der.

İkinci olarak manifaturacıya gider. O da parlak nesneye benzettiği nesneye ancak 10 lira vermeye razı olur. Üçüncü olarak semerciye gider: semerci nesneye şöyle bir bakar, “Bu” der benim semerlere iyi bir süs olur. Bundan “kaş dediğimiz süslerden yaparım. Buna bir 20 lira veririm.” Son olarak bir kuyumcuya gider. Kuyumcu öğrencinin elindeki nesneyi görünce yerinden fırlar. “Bu kadar değerli bir pırlantayı, mücevheri nereden buldun? Diye hayrete düşer ve hemen ilave eder. “Buna kaç para istiyorsun? “ ne istiyorsan veririm.” Öğrenci hayır veremem.” Diye taşı almak için uzanınca kuyumcu yalvarmaya başlar:  “ne olur bunu bana satın. Dükkânımı, evimi ve hatta arsalarımı verebilirim.” Der.

Öğrenci emanet olduğunu, satmaya yetkili olmadığını, ancak ücretini öğrenmesini anlatıncaya kadar bir hayli dil döker. Mücevheri alıp kuyumcudan çıkan öğrencinin kafası iyice karışmıştır. Böylesi karışık düşünceler içinde geriye dönmeye başlar. Bir tarafta elindeki nesneyi yüzünü buruşturarak 1 lira verip onu oyuncak olarak görenler, diğer taraftan da mücevher diye isimlendirip buna sahip olmak için her şeyini vermeye hazır olan ve hatta yalvaran kişiler…

Matematik Özel Ders Atakent

Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninin yanına dönen öğrenci, büyük bir şaşkınlık içinde başından geçen olayları birer birer anlatmaya başlar.

Matematik  Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni sorar:

“Bu karşılaştığın durumların bir değerlendirmesini yapabilir misin?” Öğrenci : “Çok şaşkınım, ne diyeceğimi bilemiyorum, beynim çok karışık” diye cevap verir. Matematik Özel Ders öğretmeni kısa bir cevap verir:

“ Bir şeyin değerini ancak onun kıymetini bilen anlar ve onun değeri bilenin yanında kıymetlidir. Her insanın hayatında varlığını ve değerini bilen, hisseden, fark eden kuyumcular mutlaka vardır. Mesel kuyumcuları bulmaktır.”

Öğrencinin geleceğini kurtarmak açısından düşünecek olursak, mutlaka öğrencinin geleceğine değer veren Matematik  Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni yanında olacaktır.

“ Matematik problemlerini çözmekte ısrar ettiğimiz için giderek kolaylaşır. İşin doğası değiştiğinden değil, bizim yapma yeteneğimiz geliştiğinden sonuca ulaşırız.”

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocası, sizlere düzenli Geometri çalışmanız, öğrencilik yaşantınızın her evresinde disiplinli ve sebatlı elden bırakamamanız ister. Ayrıca, başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

08.05.2023

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın