Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler Hocası der ki: Her gün kendine yeteri kadar Matematik çalıştım mı diye sormalısın. Pazartesi günü Matematik çalışarak iyi ol. Salı günü daha iyi ol. Çarşamba günü ise çok daha iyi olmalısın. Dahası, her gün erken kalkıp Matematik çalışarak kendine yatırım yapmalısın. Hiç kimse dün ne yaptığını umursamıyor. Sadece bu gün ne yaptığın önemlidir. Senin sorunun ne ? Yarın yok! Yarın artık bugündür. Tüm gün dolaşmak mı istiyorsun? Matematik çalışmaya geri dönmelisin? Artık Matematik çalışmaya geri dönme zamanıdır? Zor günlerde yapman gerekenleri yapmalısın. Sen canavara çevirecek tek şey o günlerdir. Öğrencilik günlerinde iradesini kullananlar, işte onlar rakipsizdirler.

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler Hocasına göre, Matematik öğrenme ümidini kaybetmiş olan bir öğrencinin kaybedecek başka bir şeyi yoktur. Bir öğrenci YKS Matematik sınavlarına çalışmadığı zaman ne ederse kendisine eder. Ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der. Matematik çalışmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür. Yarın çalışırım ve yaparım demek , “Çalışmak İstemiyorum”  kelimeleri ile aynı anlamı taşımaktadır.

MATEMATİK ÇALIŞMA İSTEĞİ

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, AYT Matematik sınavı için ödevlerini yapmamak için ısrarcı olan bir öğrencinin en büyük dayanağı “bir gün ödev yapmamakla bir şey olmaz…”  cümlesinden ibarettir. Kendince Matematik çalışmamak için bir gerekçe yaratan bir öğrencinin bu eğilimi, bundan sonra ders çalışmama sırasında, kendine karşı olumsuz kullanılmak üzere hafızasına atılır. Öğrencilik hayatınızın Matematik ödevi yapmak için denetimi kendi elinizde olmalıdır.  Öğrencinin erteleme arzusu ertelemeyi doğurur. Üniversiteyi kazanmak için YKS Matematik sınavlarından başarılı olmanız gerekmektedir. Gün doğduğunda amacınıza ulaşmak için atacağınız küçük bir adım yılsonunda kartopu gibi büyüyerek sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır. Başarının sırrı size verilen Matematik ödevini ertelememektir.

“Gece 05’e kadar çalıştım, sabah da 06’te kalktım…

TYT  Matematik deneme sınavım yine de pekiyi geçmedi?”

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocası için önemli olan, YKS Matematik sınavlarına bir gece uzunca süre çalışmak değil, size verilen TYT Matematik ödevlerini zamanında yapmaktır. Öğrenciden öğrenciye değişmekle beraber, haftada 20 saatin altına düşmeyen, düzenli ve tertipli bir çalışma yapan bir öğrencinin hedefine ulaşması için yeterlidir. Son dakikaya sıkıştırılmış bir Matematik sınav çalışması için geç vakitlere kadar uykusuz kalmak, sınavda başarılı olmak için iyi bir yöntem değildir.  AYT Matematik sınavına çalışmayı ve ödevi ertelemek hangi sebeple olursa olsun iyi olmayan bir çözüm yoludur. TYT Matematik sınavına çalışmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür.

YKS MATEMATİK SINAVLARI

Ayrıca, Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, Matematik sınavına hazırlanmayanlar için dört mevsim:

 

-EYLÜL – EKİM – KASIM ayları SONBAHAR;

-ARALIK – OCAK – ŞUBAT ayları KIŞ;

-MART – NİSAN – MAYIS ayları İLKBAHAR;

-HAZİRAN- TEMMUZ- AĞUSTOS ayları YAS

Ek olarak, TYT Matematik sınavı için ödevlerini yaparken etkin soruları yani, çözümü bulurken çok uğraş verdiğiniz soruları uzun süreli olarak hafızaya atmalısınız. Matematik dersinde yüzde yüz öğrendiğiniz bir konuyu eğer tekrar etmezseniz, 15 dakika içinde yarısını, 40  dakika içinde yüzde 60’ini, geri kalanını da gün içerisinde unutursunuz. Tam öğrenme için, okulda öğrendiklerinizi tekrar etmelisiniz.

Sonuç olarak, Matematik  Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, yaşamınızdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek denli acı diler.

Cevat Karakayalı

06.09.2023Bir Cevap Yazın