Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler hocası der ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken zamanın size bir hediye olduğunu unutmamalısın. Zamanı, ne kadar uğraşırsanız uğrasın kontrol edemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey size verilen zamanı nasıl geçireceğinizi seçmektir. Ayrıca, Matematik sınavlarında başarının ilk kuralı ileriyi görmektir. Şayet nereye gittiğinizi göremiyorsanız veya hedefiniz yoksa savrulur durursunuz ve hiçbir yere varamazsınız. Elinizde dünyanın en iyi gemisi veya uçağı olsa bile kaptan veya pilot istikameti bilmiyorsa yanlış limana veya yere iner.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler
Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler Hocasına göre, Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi veya film olduğu saatte Matematik dersini çalıştıran çok önemli bir güçtür. İyi bir hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasının başarı tüyosunu unutmayın! “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.”

Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası için, anlamamak YKS Matematik  sınavlarında başarısızlığının ve korkusunun en önemli nedenlerindendir. Matematik konularını öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik dersi anlayamayan öğrenci önce dersten kopar. Daha sonra dersten soğuyarak dersi bırakır. Dahası, kapasitesinden ve zekâsından şüphelenmeye başlar. Bunun sonucunda dersi başaramayacağına inanır ve umudunu kaybeder. Ezberlersen bir gün anlarsan her gün çözersin.

Ezber kısa süreli başarılar getirirken anlama daha uzun süreli başarılar elde etmeni sağlar. Sözün özü, ezberde bir sınavda geçer not aldığın zaman sınav sonrası her şey çoktan unutulur. Anladığında ise, kısa bir tekrarla her zaman sınava hazır olursun. Size tavsiyem, Matematik derslerinden zevk almak istiyorsanız onu anlamaya çalışın. Matematik konularını anladıkça Matematik deneme sınavlarında başarın artacaktır. Ezberleme öğrenmenin en zor yöntemidir. Daha fazla beyin gücü, zaman kaybıdır ve sıkıcı bir yöntemdir. YKS Matematik  sınavlarında başarıyı yakalamak istiyorsan ezberi bırakıp, anlamaya bakmalısın.

 

Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, bir öğrenci nasıl olur da bu kadar çabuk pes edebilir. Bu olsa olsa onun zihninde oluşturduğu bir seraptır. Çölde susuz kalan bir insan o sıcağın altında hayali dereleri, muslukları görmeye başlar. Gördüğü o gölün üstüne zıplayıp atladığında ise onun aslında bir kum birikintisi olduğunu acı da olsa öğrenir. Matematik dersine kafam basmıyor diyen öğrenci, sürekli bilgisayar oyunu oynamak ister. Beyni de ona serap gördürür. “Boş ver Matematik dersine kafan zaten basmıyor, hem öyle bir şey de yok ki zaten.” Seraptan uyanabilsen Matematik derslerini öğrenebildiğini zannettiğin kadar zor bir olmadığı göreceksin.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli Matematik deneme sınavlarında doğru netler diler.

Karakayalı, Cevat

13.11.2023Bir Cevap Yazın