Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders

BAŞAKŞEHİR MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS İLE

ÇALIŞARAK HER İSTEYEN BAŞARILI OLUR

Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders
Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders

Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders öğretmenine göre, YKS Matematik sınavında başarının 7- Adımı: YKS Matematik Geometri sınavlarında nasıl başarılı olacağını öğren. Kendini ve potansiyelini tanı. Öğrencilik yaşantındaki amaçlarını tespit et. Amaçlarına ulaşmanın stratejilerini ve planlarını hazırla. Eyleme geç, Sonuç alıncaya kadar gerekli manevraları yap.  Sonuç al ve aldığın sonuçlardan bir şeyler öğren.

Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmeni der ki: Bütün öğrenciler, öğrencilik yaşantılarında hep Matematik Geometri derslerinden başarılı olmak ister, fakat başarılı olamaz. Son zamanlarda en iyi bakış açısı, Matematik Geometri için başarının yolunun her şeyden önce “istemek” ten geçmesidir. Rehberlik öğretmenleri “önce iste” derler. Bazılarına göre başarını veya mükemmelliğin yolu da, modeli de bilidir. Bu yolu ve modeli izleyen herkes başarılı olabilir. O halde neden bu kadar Matematik Geometri derslerinden çok başarısız öğrenci vardır? İnsan bedeninden yayılan enerjinin yarattığı çekimin, insan isteklerine yaklaştıracağı bir ölçüde geçerli olabilir.

Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni soruyor? Matematik Geometri için acaba başarı nedir? Diye sorulduğunda cevabı ne olur? Bence konuların en iyi biçimde anlaşılması ve buna bağlı olarak öne çıkan bütün soruları çözmektir. Ama başarıya genel anlamda, “ kişinin hayatta kendisine koyduğu hedefe ulaşması olarak tanımlayabiliriz. Bunun bütün öğrencileri içine alan bir tanım olduğuna inanıyorum.

İstemekle başarmak arasında sanıldığı gibi kuvvetli değil, zayıf bir ilişkidir. Hiç şüpheniz olmasın ki, bütün başaranlar isteyenler arasından çıkar. Ancak hepimiz biliyoruz ki, “isteyen” lerin çok azı başarılı olur. Başarılı olmak için kişinin yeteneğinin olduğunu, başarabileceği alanda veya parkurda bir şeyi istiyor olması gerekir. Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni ile başarıya ulaşmanın çeşitli bakış açılarına göre, farklı reçeteleri vardır. Bence Matematik Geometri için başarıya üç temel adımla ulaşılır:

Birincisi: Doğru yöntem ve doğru özel öğretmeni seçmek,

İkincisi: Kararlılık,

Üçüncüsü: Disiplin.

Geçmişte doğru yöntemi ve doğru özel öğretmeni bulmak zaman alırdı. Oysa günümüzde en karmaşık konuda bile bilgiye ulaşmanın kolaylığı nedeniyle doğru yöntemi çok kısa sürede halledilebilir. Esas sorun ikinci ve üçüncü basamaklardır. Bulunan doğru Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninin uygulayacağı kararlılığı göstermek, öğrencinin canını sıkacak birçok duruma göğüs germesini gerektirir. Çünkü alıştığı davranışların, (örneğin bilgisayar oyunlarından kopma gibi…) dışına çıkacak olan öğrencinin bir dizi başarısızlık ve bunun sonucu engelleme duygusu yaşaması kaçınılmazdır. Çünkü konfor alanı dışına kalmak ve bunun sürekliliği, birçok kişiyi başlangıçta verdiği karalardan caydırır ve vazgeçirtir.

Sizlere öğrencilik yıllarınızda, Başakşehir Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni ile YKS matematik Geometri sınavlarında başarılar diliyorum.

Cevat Karakayalı

ECH

24.03. 2018Bir Cevap Yazın