En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni

EN İYİ 10 MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL ÖĞRETMENİ

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni
En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni der ki: Bir En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni en çok problem yaşadığı öğrencisinin en iyi öğretmenidir. En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni size ne göreceğini söyleyen değil, nereye bakacağınızı gösterendir.Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek yarınlarından çalarız. Matematik Geometri konularını öğretirken övgü, öğrencinin kişiliğine bağlı değil, performansına yönlendirilmelidir. “Harikasın, çok iyisin, zekisin” demek yerine “bu geometri sorusunun çizimi harika olmuş”, “odanı çok iyi toplamışsın”, “Bu davranış çok zekice idi.” Demek arasında çok fark vardır. İlk cümleler çocuğun kişiliğine vurgu yapılırken, ikinci cümleler ise, çocuğun çabasına vurgu yapmaktadır. Yoğun bir şekilde kişiliğe yapılan övgüler narsisizme kadar gidebilmektedir. Bu nedenle öğrencinin hissiliğinden övmek yerine çabasını övmek daha doğru bir davranış olacaktır.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni soruyor? “YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavları sizin ne ifade ediyor? Siz de hangi duygu ve düşüncelerin oluşmasına neden oluyor?  Bu sorulara vereceğiniz cevaplar Matematik Geometri sınavlarında başarıya ulaşmada oldukça belirleyicidir? Çünkü sınav için nasıl bir anlam yüklüyorsak, Matematik TYT-AYT sınavlarına hazırlık süresi içinde sınav ile ilgili yaşadıklarımıza vereceğimiz tepkiler de bu istikamette olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimiz de sınavın sonucunu etkileyecektir.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni için, sınavın sizde meydana getirdiği etki ölçüsünde, ya amaçlarımıza ulaşmamızda bir araç olacak ya da sevmediğimiz, kızgınlıkla, kaygıyla baş etmeye çalıştığımız bir amaç haline gelecektir. İşte başarıda belirleyici olan bu görüş açısıdır. Başarı ve başarısızlıklarımızın altında bu görüş açıları ve kendimizi gerçekten sınava nasıl hazırlayacağımızı bilememek yatmaktadır.

EN İYİ 10 MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL ÖĞRETMENİ SORUYOR? MATEMATİK GEOMETRİ YKS = TYT+AYT SINAVLARINDA BAŞARILI OLABİLMEK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  1. Hangi tür bir sınava hazırlandığınız öğrenin. Hazırlandığınız sınavın ( teknik yapısı, soru dağılımı) ve psikolojik hazırlık ( motivasyon düzeyini en üst seviyede tutma, dikkat ve konsantrasyonu sağlama, kaygıyı kontrol etme ve sağlıklı bir mesleki karar süreci geçirme) boyutu olduğunu asla unutmayın.
  2. Hedefler çok önemlidir. Hedeflerinizi önceden belirleyin.
  3. Başarıya odaklı bir çalışma temposu oluşturun.
  4. Verimli ve etkili öğrenme teknikleri kullanın.
  5. TYT-AYT Matematik Geometri sınavlarına hazırlanma sürecinde çok değil, verimli disiplinli ve etkin çalışma yöntemlerini kullanın.
  6. Günlük zamanlamanızı iyi değerlendirin. Hazırlayacağınız programda ders ve sosyal hayatı dengeleyin.
  7. Girdiğiniz sınav sonuçlarını sağlıklı bir biçimde iyi değerlendirin ve sizin netlerinizi artıracak stratejileri belirleyin.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeni sizlere, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar dilerken, “En İyi Geometri Matematik Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diler.

Ve unutmayınız ki,

“SİZ MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN NEYE HAZIRSANIZ, O DA SİZİN İÇİN HAZIRDIR.”

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

Efsane Math Cevat Hoca

07.06.2018Bir Cevap Yazın