En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders

En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders

En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders
En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders

En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: AYT Matematik sınavına gayret ile çalışmak, öğrenciyi öğrenci eder. Fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Hiç kimse senden daha iyi değildir. Fakat sen de ortaya bir çaba koymazsan, sen de hiç kimseden iyi değilsin. Ancak tavuk bu olayın dışındadır. Yatarak başarıya ulaşabilen tek canlı tavuktur. AYT Matematik sınavında başarısız öğrencilerin büyük çoğunluğu üzerinde bir anket yapılsa çoğunun vereceği cevap “Matematik” dersine kafam basmıyor olacaktır. Bu cümle ile öğrencilerin asıl anlatmak istediği “benim potansiyelim bu kadar, ne yaparsam yapayım daha iyi olmuyor ”dur. Fakat aynı öğrenci üç top bilardoda üç topa birden vurabilmek için kâğıt kalem kullanmadan yaptığı açı hesapları, oluşturduğu geometrik hesapların ne kadar karışık olduğunu bilmiyordur. Bilseydi, Matematik için potansiyelini zorlamadığını fark edecekti. Derste zorlamadığı potansiyelini bilardo masasında sonuna kadar zorladığı için o toplara vurabildiğini bilecekti.

En İyi Bire -Bir Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, Matematik Geometri müfredatı ve derse girecek öğretmenlerin belirlenmesi senin kontrolünde olamayan unsurlardır. Gerçek şu ki, her şeye rağmen Matematik dersini öğrenmek için gayret gösterip potansiyelinin üstüne çıkmak senin elindedir. Matematik dersini tam olarak anlayamadığın konuları değişik kitaplardan okuyarak ve çalışarak yapabileceğine inanmalısın.

En İyi Bire-Bir Matematik Özel Ders öğretmeni şimdi soruyor, kafası basmayan öğrenci babasının verdiği harçlıklarla ile okul hayatında geçinebilir miydi? Burada asıl sorun kafanın TYT Matematik dersine basmaması değil, öğrencinin gereğini yani limitlerini zorlamamasıdır. Bir öğrenci nasıl olur da bu kadar çabuk pe edebilir. Bu olsa olsa onun zihninde oluşturduğu bir seraptır. Çölde susuz kalan bir insan o sıcağın altında hayali dereleri, muslukları görmeye başlar. Gördüğü o gölün üstüne zıplayıp atladığında ise onun aslında bir kum birikintisi olduğunu acı da olsa öğrenir. Matematik dersine kafam basmıyor diyen öğrenci, sürekli bilgisayar oyunu oynamak ister. Kişinin beyni de ona serap gördürür. “Boş ver Matematik dersine kafan zaten basmıyor, hem öyle bir şey de yok ki zaten.” Seraptan uyanabilsen AYT Matematik dersini öğrenebildiğini zannettiğin kadar zor bir olmadığı göreceksin.

En İyi Bire -Bir Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli Matematik deneme sınavlarında netler diler.

Karakayalı, Cevat

Maths Cevat Tutor

05.02.2019Bir Cevap Yazın