Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü

Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü

Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanırken düşlerine güven. Kalbine güven ve hikâyene güven. Gittiğin yola inanıyorsan attığın adımlardan korkma. Önünüzdeki 3 ayı tamamen YKS Matematik sınavına ve hayallerin için ayırıp Matematik & Geometri derslerini çalışın. Kimseyi dinlemeyin. Sadece Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının söylediklerini yapın. Emin olun çok daha fazla yol alırsınız. Düşerseniz bile ayağa kalkın Matematik çalışmaya devam edin. Bugün gelecekte teşekkür edeceğin bir şey yap yani Matematik Geometri çalış.

Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü hocasına için, karşınızdaki öğrencinin Matematik Geometri öğrenebileceğine inanmıyorsanız öğretemezsiniz. Öğrenmek pahalıdır ama cehalet ondan da pahalıdır. Sizleri, Matematik Özel Ders  Beylikdüzü öğretmeni olarak kendi geleceğim olarak görüyorum. Şu anda öğrencilik yıllarınızda yaptıklarınız geleceğinizin biçimlendirilmesi olarak karşınıza çıkar. Gelecekte kendinize güvenmek istiyorsanız Matematik & Geometri derslerine çalışma konusunda öncelik vermelisiniz. Geleceğinde bilgi sahibi, Matematik & Geometri dersinde elde ettiğiniz bilgileri kullanma becerisi olan, dürüst, ahlaklı, toplumsal haklara sahip çıkan, vatanını seven, bir arada yaşayan saygılı bireylerle örgülenmiş olmanızı istiyorum.

Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü Hocası: “Matematik Geometri dersleri için dün tecrübedir öğren, yarın tahmindir planla, bugün fırsattır kullan.” Diyor.

Yeni öğretme tekniklerini ve modellerini her yeni eğitim-öğretim döneminde geliştirerek sizlerle her an iletişim içinde olmak öğrencilik yaşantınızın her anında size yardımcı ve yol arkadaşı olarak var olmak istiyorum. Tüm öğrencilerimi ve velileri, ailemin bir parçası olarak görüyorum.

Bütün yeniliklerin ve buluşların temelinde öğrencilerin beklentileri ve ihtiyaçlar yatmaktadır. Öğrencilik hayatımızın her alanında olduğu gibi Matematik  & Geometri öğrenmede de karşılaştığımız birçok problem bizi yeni arayışlara sevk etmektedir. Ders kitaplarında örnek problemlerin az olması öğretmen ve öğrencilere okul dışında kaynak bulma zorunluluğu getirmektedir. Matematik öğretmenleri dersin müfredatına ne kadar hâkim olsalar da öğrencilerin bir bütün halde öğrenmelerini sağlamadıkça gerçek başarıdan söz edilemez.  Okul dışı araştırma alanlarına ve bilgi kaynaklarına ulaşmayan öğrenciler zincirin zayıf halkaları gibi sınıftaki bütünlüğü bozar ve dengesiz bir öğretim ortamı oluşur. Elinde Matematik kaynak olan, bilgiye ulaşma ve bilgiyi ders kitabına tatbik etme yöntemini bilen öğrenciler başarılı olurken sınırlı sayıda kaynağı olan öğrenciler sınıfın gerisinde kalır.

Matematik &Geometri dersleri için kaynak ve yöntem konusundaki dengesizlik yalnızca öğrencilere değil, öğretmenlerin de en büyük problemidir. Farklı sınıflarda aynı ders giren öğretmenler arasında çoğu zaman kaynak ve yöntem birliği olmaz.  Bundan dolayı sınıflarda işlenen konular bire bir örtüşmez. Bu durum, dönem sonunda yapılan ortak sınavlarda sıkıntılar doğurur. “Hocam biz Matematik -Geometri konusu işlemedik ama ortak sınavda soru çıkmış bu durum haksızlık değil mi?” gibi serzenişlere öğretmen arkadaşlarımız yabancı değildir.

Takdir edeceğiniz gibi buna benzer sorunlar uzar gider… Peki, ne yapmalı?  Matematik ders kitabından en iyi, en verimli şekilde nasıl yararlanmalı?  Cevabı çok basittir.  Herkesin başvurabileceği ortak bir kaynak olmalıdır. Matematik öğretimine yepyeni bir çığır açacak ve büyük kolaylıklar getiren, hızlı ve dinamik bir öğrenme sürecine yol açacak yeni bir yardımcı kitap bulmalısınız.

Özet konu anlatımı ile ders müfredatı ve öğretim programına uygun olarak bütün konular düzenli bir sıra ile verilmelidir. Konu özetinin sıralamasında ders kitabının konu sırası (içindekiler bölümü) esas alınmalıdır.  Matematik & Geometri konu anlatımı örnek sorular ve geometrik şekillerle zengin hale getirilmelidir. Yeri geldikçe karşılaştırmalar ve tablolar verilmelidir. Özet konu anlatımı, Matematik ders kitabındaki etkinlik sorularının tümüne cevap bulabilmelisiniz.

Matematik & Geometri dersleri  kitabındaki “hazırlık, inceleme, güncelleme-yorumlama, değerlendirme” bölümündeki sorulara cevap verilmelidir. Kitabın hiçbir sorusu, hiçbir maddesi atlanmamalı dopdolu bir ders kaynağı oraya çıkmalıdır. Öğrenciler ders kitabı ile ilgili ödevlerini bu kitaptan yararlanarak kolaylıkla yapabilirler.Yazılı soruları yeni ölçme ve değerlendirme anlayışı ve yapılandırmacı yaklaşıma göre hazırlanmalıdır. Hem karma hem de çoktan seçmeli sorulardan oluşmuş yazılı örneklere yer verilmelidir. Yazılı soruları, ders kitabının müfredatına hem içerik hem de sıralanış olarak uygun olmalıdır. Cevap anahtarı ve puanlama cetveli ile öğretmenlerin işini kolaylaştıracak, öğrenciler için çok faydalı bir öğrenme etkinliği olmalıdır. Yardımcı kitaplardan öğretmeler kadar öğrencilerde istifade etmelidir. Matematik & Geometri  öğrenimin temel unsuru öğrenci, temel amacı ise öğrencinin başarısıdır.

Matematik Geometri Dersleri Verenler Beylikdüzü : PARANIN NE ÖNEMİ VAR?

Çok ünlü düşünür Eflatun, bir gün öğrencilerden birisini kumar oynarken gördü. Bu durum üzerine onu şiddetle azarladı. Öğrencisi, ortadaki paraları göstererek kendini savundu:

“Çok az parasına oynuyoruz, hocam,” dedi.

Eflatun bunun üzerine, öğrencisine, bir ders verdi:

“Kaybettiğin veya kaybedeceğin para umurumda değil,” dedi. “Ben seni, kayıp ettiğin bir daha geri getiremeyeceğin zaman için azarlıyorum.”

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders hocasını; sevgi, saygı çerçevesinde yaşadığımız her dönemde karşımızda sürekli mutlu yüzler görmek çok sevindirir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası, yeni eğitim- öğretim döneminde de her zaman olduğu gibi sevgi, saygı, başarı, sağlık ve mutluluk temenni eder.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

16.04.2020Bir Cevap Yazın